erfumsy

Jak wybrać markę perfum?

by • 08/11/2016 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)999

 

Wybór właściwych perfum to nigdy nie jest łatwa rzecz. Niektórzy z nas mają swoje sprawdzone flakoniki i trzymają się ich przez wiele lat. Inni pragną eksperymentować i co rusz sprawdzają inne zapachy. Jednak samo pierwsze wrażenie nie wystarczy, żebyśmy odpowiednio ocenili dane perfumy.

 

Perfumy wysokiej jakości

Z reguły ufamy wyrobom wielkich marek. Jeśli perfumy są sygnowane znanym nazwiskiem, zostały zaprojektowane przez celebrytę lub wyszły spod skrzydeł cenionego domu mody, raczej zawierzamy ich jakości. Zdarza się jednak, że przestają nas już interesować propozycje gwiazd, bo nie do końca wiemy kto tak naprawdę stworzył ich zapach, a wielcy projektanci mody nie wzbudzają już zaufania – być może wcale nie znają się na perfumach? Jak szukać godnego następcy?

 

Perfumy na węch

Oczywistym jest, że przede wszystkim zapach powinien się nam podobać. Jednak to skąd pochodzi jest również ważne. Zdarza się, że wiele perfum jest podrobiona lub wykonana z wykorzystaniem drażniących substancji lub tak marne jakościowo, że ulotnią się bardzo szybko lub wręcz przeszkodzą sąsiadom w autobusie w swobodnym oddychaniu. Gdy wybieramy perfumy, należy pamiętać, że zapach dopiero po jakimś czasie staje się właściwy; rozwija się bowiem dopiero na skórze. Zapach nie będzie również wiarygodny, gdy zaaplikujemy go wyłącznie na papierek.

 

tagomago-jak-wybrac-marke-perfum-3

 

Próbki perfum

Kiedy jesteśmy w drogerii i wąchamy parę czy paręnaście różnych propozycji nie będziemy w stanie zapamiętać odpowiednio zapachu. Łatwo możemy się pomylić przy ich późniejszym wyborze. Warto zaopatrzyć się w próbki perfum, którymi jesteśmy zainteresowani, bo wtedy możemy swobodnie je sprawdzić w codziennych sytuacjach.

 

Perfumy markowe

Najczęściej na półkach możemy spotkać pachnące wyroby znanych domów mody, projektantów, modelek, aktorek czy piosenkarek. Jednak warto rozeznać się, czy wśród marek perfum nie ma takich, które specjalizują się jedynie w wytwarzaniu kosmetyków. W ten sposób możemy zawęzić nieco pole naszych poszukiwań. Wśród marek, które proponują sprawdzonej, wysokiej klasy kosmetyki, a na dodatek perfumy są choćby: Elizabeth Arden, Annayake, Guerlain, Estee Lauder czy Shiseido. Również słynne, sprawdzone Clinique ma swoje perfumy – znajdziesz je np. na tej stronie: http://tagomago.pl/producent/66/Clinique/.

 

tagomago-jak-wybrac-marke-perfum-2

 

Specjaliści w dziedzinie perfum

Możemy też pójść dalej i wybierać perfumy spośród marek, które zajmują się wyłącznie tworzeniem zapachów. Specjalistom i pasjonatom możemy się spokojnie poddać – wtedy już wystarczy tylko wybrać ulubioną propozycję. Wśród takich marek są między innymi: The Different Company, Penhaligon’s, Amouage, Histoires de Parfums, Ajmal czy Escentric Molecules.

W niektórych perfumeriach będą nosiły miano perfum niszowych – w istocie, coraz rzadziej można spotkać się z tym, że marka na flakonie nie jest zbyt rozpoznawalna. Rynkiem zapachowym od lat rządzą wielkie domy mody i najwięksi projektanci odzieży i akcesoriów, a także celebryci.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525