mtu2edzl3

Jak wybrać rozmiar pościeli?

by • 02/10/2019 • DomComments (0)614

 

Zakup pościeli to czysta przyjemność szczególnie wtedy, gdy wybieramy jej wzór i kolor. Niestety sprawa nieco komplikuje się jeżeli stajemy przed wyborem rozmiaru poszewki oraz prześcieradła. To niezwykle ważny aspekt, który decyduje o komforcie snu i jakości odpoczynku. Zbyt mały model nie zakryje naszego ciała, a za duży będzie się rolował. Jak zatem dobrać odpowiednią poszewkę oraz prześcieradło do pościeli?

 

Kołdra a łóżko

Decydując się na zakup kołdry, należy wziąć pod uwagę rozmiar łóżka, a przede wszystkim materaca, który powinien zostać przykryty przez pościel. Nie można także zapominać o innych równie istotnych i praktycznych względach. Niezwykle ważne jest to, czy pod wybranym przez nas kompletem będzie spała jedna, czy dwie osoby. Jeśli jedna wystarczy zapas 20 centymetrów po bokach (10 centymetrów na stronę), w przypadku dwóch osób najlepszym rozwiązaniem będzie, zakup pościeli, która będzie o co najmniej 40 cm szersza od materaca.

 

Najpopularniejsze rozmiary pościeli

Zastanawiając się, jaki model będzie dla nas najlepszy, musimy pamiętać o tym jakiej dokładnie wielkości jest łóżko, którym dysponujemy. Większość producentów tego rodzaju tekstyliów podaje na swoich wyrobach wymiary materaca, do którego przeznaczony jest dany model.

 

sylvie-tittel-emplvcituoy-unsplash (1)

 

Na łóżka jednoosobowe będzie pasować pościel 140×200 to najczęściej wybierany model do pokoju nastolatków i sypialni singli. Z kolei nieco większy, standardowy rozmiar 160×200 posłuży już nie tylko dla jednej, lecz także dla dwóch osób. Najlepszym wyborem dla par, które każdej nocy zabierają sobie nawzajem przykrycie, jest zakup kompletu o wymiarach 200×220, który sprawdzi się na podwójnym łożu małżeńskim. W tym przypadku można także skorzystać z dwóch mniejszych zestawów.

Rozmiar pościeli składa się nie tylko z wymiarów kołdry. Niezwykle ważny jest także wybór poduszek oraz prześcieradła. Najpopularniejszy rozmiar to 50×60 oraz 70×80. Tej wielkości modele z pewnością zapewnią nam wysoki komfort snu.

Zarówno wymiary materaca, jak i pościeli mogą różnić się w zależności od producenta. Różnice te mogą dotyczyć długości, szerokości, a także głębokości. Niestety zdarzają się one dość często, dlatego przed zakupem warto sprawdzić konkretne wymiary. Pierwszą wartością jest szerokość, a drugą, długość posłania. Niezwykle ważne jest to, aby wysokość pościeli była równa wysokości materaca. Jednak prześcieradło powinno być od niego większe, aby swobodnie go zakrywało. Rozmaite rozmiary, materiały oraz wzory tych tekstyliów znajdziemy pod adresem https://mirat.eu/posciel-140×200,c491.html.

 

Dodatkowe cechy pościeli

W przypadku gdy jesteśmy uczuleni na kurz i roztocza, powinniśmy zdecydować się na zakup pościeli antyalergicznej. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z modelu o takich właściwościach także wtedy, gdy nie jesteśmy alergikami. Dodatkowo nie narażamy swoich gości, których mamy zamiar u siebie przenocować na reakcje alergiczne. Warto zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez  nas pościel posiadała certyfikat Oeko-Tex, który jest potwierdzeniem, że produkt, który kupiliśmy, jest ekologiczny i bezpieczny dla ciała, ponieważ nie posiada szkodliwych barwników i pestycydów, a ponadto ma pH o wartości ludzkiej skóry.

Na komfort i wygodę snu wpływa nie tylko mocny i stabilny stelaż oraz dopasowany do ciała materac, ale również pościel. Na rynku istnieje mnóstwo materiałów, z którego może zostać ona wykonana. Bez problemu znajdziemy również najróżniejsze wzory i kolory, które dopasujemy do wnętrza sypialni oraz swoich upodobań. Jednak niezwykle ważny jest rozmiar, który wpływa na jakość wypoczynku.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12