vutwld2

Jak wybrać spodenki rowerowe?

by • 23/07/2019 • Moda, Sport / FitnessComments (0)188

 

Kolarstwo to jeden z bardziej wymagających i trudnych form spędzanie wolnego czasu. Wiele osób nie traktują jednak tego tylko jako hobby, lecz z jeżdżenia na rowerze, tworzy się swoisty styl życia. Jednak by bezpiecznie i rozsądnie wykonywać taki sport, warto jest zaopatrzyć się w odpowiednie części stroju sportowego, takie jak spodenki rowerowe. Od odpowiednio dobranych spodenek może zależeć nie tylko komfort ale również osobiste wyniki.

 

Na co zwrócić uwagę kupując spodenki rowerowe?

Jeśli dopiero jesteś przed wyborem własnych spodenek, to warto zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów, które jeśli nie są odpowiednio rozwiązane, mogą przysporzyć wiele problemów podczas jazdy na rowerze. Takimi elementami są:

– szwy

– szelki lub ich brak

– materiał, z którego są wykonane

– wypełnienie wkładki

– kształt wkładki

– jakość wykonania.

 

Każdy z tych elementów może zaważyć w trakcie jazdy na wiele czynników, na osiągi kolarskie i na samopoczucie kolarza po długim treningu. Należy jednak pamiętać, by mimo tego, że spodenki mogą słynąć z niesłychanej funkcjonalności i wygody, to ich jakość w dłuższej przestrzeni czasu zależy od tego, jak się z nimi obchodzisz. Każde spodenki rowerowe powinny być wyprane po treningu. Ważne jest by używać substancji myjących zalecanych na metkach takich spodenek. To samo dotyczy temperatury wody podczas prania.

 

Dlaczego spodenki są takie ważne?

Spodenki rowerowe zakrywają tą część ciała, na której opiera się większość ciężaru ciała podczas jazdy. Jeśli spodenki będą źle dobrane, to już po krótkim okresie używania, kolarz odczuje dyskomfort. Materiał, z którego są wykonane, musi przepuszczać powietrze i wilgoć, w innym razie, może okazać się, że po treningu na ciele wystąpiły najróżniejsze otarcia, odparzenia lub inne problemy skórne. To jednak nie wszystko, gdyż spodenki rowerowe mają również duże znaczenia w przypadku, gdy mówimy o osobistych osiągnięciach. Bezszwowe spodenki, które przylegają całkowicie do ciała, poprawiają naszą aerodynamikę i pozwalają na dokończenie trasy w szybszym tempie. To samo dotyczy szelek. Dzięki nim spodenki utrzymują się na ciele i nie przesuwają. Podczas dynamicznej jazdy, spodenki bez szelek nie zawsze utrzymają swoją pozycję. To ogromnie ważne dla każdego, komu zależy na komforcie. Spodenki, które będą zmieniały swoją pozycję w trakcie jazdy mogą być mocno drażniące i mogą powodować spowolnienie ruchów.

 

Całe ubranie kolarzy powinno przylegać do nich jak druga skóra. To właśnie dzięki temu można przekonać się o jakości odzieży sportowe, sprawdzając czy spełnia ona wszystkie wymagania. Dobra jakość materiału sprawi, że raz kupione spodenki, będą służyć przez długi okres. Będzie to nie tylko zakup sezonowy, ale i inwestycja. Warto upewnić się przed zakupem, że spodenki są odpowiednio wykonane, a wkładka, na której będziesz siedział, ma wygodny kształt i wypełniona jest żelem.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525