20220818161936_download

Nie bądź jak drwal – jak zadbać o zarost?

by • 24/08/2022 • UrodaComments (0)345

 

Broda to wizytówka mężczyzny. Dawno jednak minęły czasy, gdy wystarczyło przestać się golić, by móc dumnie nazwać się brodaczem. Współcześni mężczyźni wiedzą, że broda dodaje męskości tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowana.

 

Jak pielęgnować brodę, by wyglądała na zdrową i zadbaną?

Nie od dziś wiadomo, że broda, która jest odpowiednio przystrzyżona prezentuje się o wiele lepiej niż ta, w której poszczególne włoski sterczą, odstają i różnią się między sobą długością. Warto wybrać się do profesjonalnego barbera, który nada brodzie odpowiedni kształt – będzie się przy tym kierował zarówno kształtem twarzy, jak i gęstością zarostu. Odpowiednie strzyżenie to jednak nie wszystko. Aby zarost dobrze się prezentował konieczne jest częste a najlepiej codzienne mycie brody. Do pielęgnacji nie można używać specyfików przeznaczonych np. do kąpieli, koniecznie należy zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zarostu. Podstawowy zestaw pielęgnacyjny powinien składać się z mydła, olejku oraz szczotki.

 

Pielęgnacja brody krok po kroku

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest umycie brody mydłem, które oczyści ją z kurzu, usunie nadmiar serum a jednocześnie natłuści ją i odżywi dzięki zawartym w sobie olejkom. Czy mydło do brody można zastąpić specjalnym szamponem? Oczywiście! Warto jednak wspomnieć, że mydło wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem, a na pewno najbardziej wydajnym. Gdy broda jest już umyta można przejść do kolejnego punktu pielęgnacji i sięgnąć po olejek. Olejek do brody zmiękczy, odżywi i uelastyczni zarost tworząc na jego powierzchni swoistą barierę chroniącą przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi jak wiatr, zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura. Zapobiegnie również utracie wilgoci oraz odżywi skórę znajdującą się pod zarostem, dzięki czemu będziesz mógł pożegnać się ze swędzącą skórą. Jak dużo olejku nakładać? Jeśli nosisz brodę o średniej długości do jej odżywienia wystarczy kilka kropli olejku. Pamiętaj, by nie przesadzić z jego ilością, nie chcesz przecież, by broda wyglądała na przetłuszczoną. Nie można zapomnieć o codziennym czesaniu brody. Dlaczego systematyczne szczotkowanie brody jest tak istotne? Oczyszcza ono brodę z pyłków i paprochów, usuwa złuszczony naskórek i obumarłe włosy a przy okazji stanowi masaż dla skóry poprawiając jej ukrwienie. Jaką szczotkę do brody wybrać? Niezastąpiona może okazać się okrągła szczotka Barberians Copenhagen. Dzięki kompaktowym rozmiarom wygodnie leży w dłoni i bez problemu zmieści się w podróżnej kosmetyczce. Warto zwrócić uwagę na naturalne włosie wykorzystane w szczotce – włosie dzika jest szczególnie polecane do pielęgnacji zarostu.

Pielęgnacja brody nie jest trudna. Wymaga wykonania kilku kroków, które nie są zbyt czasochłonne. Prawdziwym sekretem pielęgnacji zarostu jest jednak systematyczność. Zabiegi u najlepszych barberów nie na wiele się zdadzą, jeśli nie będziesz w stanie poświęcić każdego dnia 15-20 minut by zadbać o swoją brodę. Pamiętaj, że jest ona Twoją wizytówką. Wszystkie niezbędne rzeczy do pielęgnacji brody znajdziesz w sklepie z kosmetykami do brody.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.