jak zaoszczedzic na weselu

Jak zaoszczędzić na weselu?

by • 19/03/2018 • ŚlubComments (1)3866

 

Planowanie ślubu to niekończące się dramaty: kogo zaprosić, jaką suknię ślubną wybrać, co z fryzurą i makijażem i w końcu… ile pieniędzy nas to wyniesie. Istnieje jednak wiele sposobów na pomniejszenie kosztów, warto więc wiedzieć jak zaoszczędzić na weselu. Ludzie często o tym zapominają, a mogliby dzięki temu zatrzymać przy sobie więcej pieniążków. Jak zaoszczędzić na własnym przyjęciu weselnym, aby nie straciło ono swojego uroku? Oto lista praktycznych porad, dzięki którym zostanie Wam więcej pieniędzy na… podróż poślubną! Jak zaoszczędzić na weselu?

 

DIY!

Do it yourself! Jeśli jesteście trochę przebiegli i potraficie podchodzić do spraw z dużą dozą logiki i zrozumienia, to możecie poświęcić nieco czasu na zrobienie kilku rzeczy DIY. Możecie własnoręcznie wykonać ciekawe i pomysłowe zaproszenie, które będą wyglądać dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliście. Możecie postarać się o wizytówki własnej roboty, dzięki którym goście będą wiedzieli, gdzie usiąść. Jeśli jesteście na tyle pracowici, aby wykonać swój weselny tort, to naprawdę w waszych portfelach zostanie duża ilość gotówki. Poza tym warto zwerbować do pomocy przyjaciół czy rodzinę, którzy pomogą Wam, np. w przystrajaniu sali weselnej, w przygotowywaniu playlisty piosenek. Dla chcącego nic trudnego!

 

Organizujcie wesele dłużej.

Nie chodzi tu o zwlekanie z podjęciem najważniejszej decyzji w swoim życiu. Im więcej czasu będziecie mieli na planowanie, tym więcej pieniędzy możecie zaoszczędzić. Dlaczego? W ciągu roku sale weselne, firmy zajmujące się przygotowywaniem wesel, firmy cateringowe oferują wiele sezonowych promocji i specjalnych ofert, dla osób, które nagle zdecydują się na ich propozycję. Warto śledzić ten biznes i czekać na dobrą okazję. Naprawdę takie się trafiają! Trzeba tylko być uważnym i czujnym!

 

Wyruszcie na wyprzedaże.

W sklepach z sukniami ślubnymi również mają miejsce szalone wyprzedaże. Dlaczego by więc nie skorzystać i nie kupić wymarzonej białej sukni właśnie w tym okresie? Twój problem z wydaniem dużej ilości kasy na suknię może zostać rozwiązany natychmiast. Musisz tylko uważnie śledzić ofertę sklepu i dowiedzieć się, kiedy będą ewentualne wyprzedaże. Nie bój się o to zapytać!

 

Weźcie ślub w inny dzień niż sobotę.

Brzmi dziwnie? Dlaczego? Nikt nie powiedział, że śluby powinny się odbywać tylko w ten a nie inny dzień. Sobota jest najpopularniejszym dniem z racji wolnego czasu w pracy. Nie przejmuj się tymi ścisłymi regułami. Ceremonie i przyjęcia weselne z pewnością będą o wiele tańsze w inne dni tygodnia. Jeśli poinformujesz wcześniej rodzinę i przyjaciół o terminie twoich zaślubin, z pewnością wezmą oni wtedy stosowne wolne. Pamiętaj, że dzięki takiej przemianie, zaoszczędzisz sporą ilość gotówki.

 

Zrezygnuj z kwiatów.

Alternatywną drogą może być na przykład całkowite zrezygnowanie z ozdób kwiatów. Jest naprawdę dużo pomysłów i ozdób, którymi możesz przyozdobić salę weselną czy stoły. Poszperaj w Internecie i dowiedz się o ciekawych i kreatywnych sposobach na inne, alternatywne formy ozdoby. Być może będziesz je mogła zrobić samemu! Zaoszczędzisz wtedy podwójnie!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to Jak zaoszczędzić na weselu?

  1. Elżbieta pisze:

    To naprawdę cenne rady powinni się z nimi zapoznać osoby zainteresowane.
    Wtedy koszty urządzenia wesela będą o wiele niższe,z pożytkiem dla kieszeni.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525