pikniks23

Jak zorganizować idealny wiosenny piknik?

by • 10/03/2018 • Styl życiaComments (0)522

 

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Choć zima ostro daje się we znaki, nie może trwać wiecznie. W końcu nasze nastroje poprawi wychodzące zza chmur słońce, którego promienie z dnia na dzień ogrzewać nas będą coraz mocniej. Przypomni nam to o urokach weekendowych pikników i popołudniowych spotkań przy grillu. Już teraz warto zastanowić się, czy jesteśmy gotowi na nowy sezon. Sprawdź, czy posiadasz poniższe sprzęty w swoim wyposażeniu. Bez nich wiosną ani rusz!

 

Grille

Nic dodać, nic ująć. Od wiosny do jesieni wydajny grill to najlepszy przyjaciel człowieka (zwłaszcza mężczyzny). O wyborze odpowiedniego modelu można napisać książkę, ale prawdą jest, że złe grille nie istnieją. Te najbardziej zaawansowane pozwolą nam w profesjonalnych warunkach przygotować duże ilości jedzenia, a korzystanie z nich będzie szczególnie wygodne dzięki wysokim nóżkom i osłaniającej od wiatru pokrywie. Te mniej zaawansowane również mają swoje zalety. Bez problemu można je złożyć i przetransportować w dowolne miejsce, a przecież właśnie to okaże się niezbędne, gdy zaplanujemy wiosenny piknik.

 

Lodówki turystyczne

Trudno wyobrazić sobie coś smaczniejszego niż karczek z grilla spożywany na świeżym powietrzu. Ale równie trudno wyobrazić sobie, że spożywa się go bez popijania. Napoje można co prawda przetransportować na miejsce pikniku w plecaku czy reklamówce, lecz w wiosenno-letnim ciepełku nasze trunki szybko osiągną temperaturę znacznie umniejszającą przyjemność płynącą z ich spożycia. Z pomocą przychodzą lodówki turystyczne, w przeróżnych kształtach i kolorach, o pojemnościach wystarczających, by całe popołudnie cieszyć się zimnymi napojami.

 

Termosy

O tym, jakim złem jest ciepłe piwo (nie licząc piwa grzanego), nie trzeba nikogo przekonywać. Podobnie nie ulega wątpliwościom, że do spożycia nie nadaje się zimna kawa (nie licząc kawy mrożonej). Miło napić się na pikniku ulubionego browaru, ale nie zawsze można sobie na to pozwolić. Czasem powodem będzie rola kierowcy, czasem zakaz spożywania takich trunków w wybranym przez nas miejscu. Wtedy każdy z nas z przyjemnością napije się kawy lub herbaty, zwłaszcza jeśli w piknikowym koszyku znalazło się coś słodkiego. By trunki, z natury przewidziane jako gorące, gorące pozostały, trzeba sięgnąć po sprawdzony termos. Im lepszy, tym dłużej utrzyma ciepło naszych napojów.

 

Wiosna to piękna pora roku, której większość z nas zapewne niecierpliwie wyczekuje. Warto dobrze przygotować się do nowego sezonu piknikowego i zapewnić sobie podstawowe urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie ciepłe popołudnia.

Więcej na: wasserman.eu

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525