eerb

Jak zorganizować wieczór piłkarski ze znajomymi?

by • 30/06/2016 • Styl życiaComments (0)1013

 

Zamiast iść do pubu albo do miejskiej strefy kibica, można zaprosić znajomych do siebie i zorganizować wieczór piłkarski w domu. Warto wtedy zadbać o sprzęt, który zapewni wysokiej jakości transmisję oraz przygotować zdrowe przekąski.

 

Sprzęt do oglądania transmisji meczów na żywo

Transmisje live z meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 można oglądać w telewizji i w internecie. Telewizja publiczna transmitowała wszystkie mecze grupowe polskiej reprezentacji, będzie też transmitować dwa mecze ćwierćfinałowe, oba mecze finałowe oraz finał. Wszystkie
mecze można natomiast obejrzeć w kodowanym Polsacie Sport 2.

Mecze EURO 2016 można także oglądać za pośrednictwem internetu na stronach ze streamingiem wydarzeń sportowych. Żeby cieszyć się dobrą jakością transmisji online, warto zorganizować wieczór piłkarski u osoby, która ma łącze internetowe o największej przepustowości.

Mecz z internetu można oglądać na telewizorze nawet jeśli nie ma on możliwości połączenia się z siecią. Wystarczy podłączyć kabel HDMI do komputera i telewizora, żeby oglądać mecz na dużym ekranie.

Jeśli wspólne oglądanie meczu ma się odbywać w dużym gronie, dobrze jest wykorzystać projektor multimedialny. Obraz z projektora można wyświetlać na białym ekranie albo na jasnej, jednolitej ścianie.

Jeśli nie dysponuje się odpowiednią liczbą foteli i wygodnych sof, można wynieść meble z pomieszczenia, w którym ogląda się mecz, i zastąpić je dużymi poduszkami do siedzenia. Na przekąski i napoje warto przeznaczyć niewysoki stolik o szerokim blacie albo ławę. Napoje chłodzące można trzymać w lodówce turystycznej, dzięki temu będą zawsze pod ręką.

 

Pomysły na przekąski do oglądania meczu

Najczęściej do meczów je się chipsy, popcorn, słone paluszki i orzeszki. Żeby jednak nie zakończyć meczu ze zgagą, a Mistrzostw Europy z dodatkowymi kilogramami, wysokokaloryczne przekąski warto zastąpić zdrową żywnością.

Jednym z pomysłów na przekąski na wieczór piłkarski jest przygotowanie tematycznych przystawek nawiązujących do kuchni krajów, które będą rozgrywały mecz. Jeśli na przykład drużyna Niemiec gra z zespołem Włochów, połowa stołu może być zastawiona przekąskami niemieckimi, a druga połowa włoskimi. Na stronie niemieckiej mogą znaleźć się np. zwiebelkuchen, czyli placek cebulowy, albo gotowana w piwie biała kiełbasa pokrojona na plasterki i podawana ze smażonymi krążkami cebulowymi. Na stronie włoskiej mogą się znaleźć m.in. bruschetta, crostini oraz sałatka caprese. Przystawki można przyozdobić niewielkimi, papierowymi flagami tych krajów umieszczonymi na wykałaczkach.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525