aupaircover

Jak zostać AU PAIR?

by • 02/03/2018 • Podróże, Praca, Styl życiaComments (1)3512

 

Au pair to program wymiany międzynarodowej, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Łączy w sobie wymianę międzynarodową z programem zatrudniania cudzoziemców. Uczestniczki (najczęściej młode dziewczyny) mają zapewnione darmowe zakwaterowanie i wyżywienie, niewielkie kieszonkowe na opłacenie kursów językowych w zamian za opiekę nad dziećmi i pomoc w pracach domowych. Najważniejszym założeniem takiej wymiany jest fakt, że au pair traktowana jest przez goszczącą rodzinę nie jako pomoc domowa i zwykła niania, lecz jako członek rodziny.

 

Czy warto wyjechać do obcego kraju na rok? Czym zajmuje się au pair? Jakie są opinie o au pair? Co zrobić, by w zamian za opiekę nad dziećmi móc uczyć się języka i poznawać obce kultury? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

 

Czym zajmuje się au pair?

Jej pracę najprościej można opisać porównując jej obowiązki do tych ciążących na najstarszej siostrze w wielodzietnej rodzinie. Pomoc w odrabianiu lekcji, odbieranie dzieci ze szkoły, zakupy, przygotowywanie posiłków, zabawa z dziećmi, codzienne drobne porządki i wyprowadzanie psa to przecież sprawy, którymi pod nieobecność rodziców najczęściej zajmują się starsze siostry lub bracia.

 

Czym au pair różni się od niani?

Aur pair, w przeciwieństwie do niani, pomaga rodzinie goszczącej przez całą dobę i jest traktowana jako jej pełnoprawny członek. Samodzielny pokój, wyżywienie, ubezpieczenie i możliwość życia i studiowania za granicą sprawiają, że co roku bardzo wiele młodych dziewczyn wyjeżdża za granicę w ramach tego programu. Będąc zwykłą opiekunką do dzieci nie zyskuje się przecież możliwości poznawania kultury i obyczajów danego kraju poprzez codzienne uczestnictwo w życiu rodzinnym i towarzyskim domowników. Au pair zamiast zwykłego wynagrodzenia dostaje kieszonkowe, a często również rodzina opłaca kurs języka lub wybrane zajęcia na miejscowym uniwersytecie. Taka wzajemna pomoc – nauka języka i poznawanie kultury w zamian za opiekę nad dziećmi – są wyznacznikami tego programu.

 

Jak zostać au pair?

Istnieje wiele organizacji, które zajmują się takimi wyjazdami. Zapisując się do newslettera lub wysyłając maila do danej firmy zostaniesz poinformowana o najbliższych spotkaniach informacyjnych w twoim mieście. By wyjechać za granicę jako au pair zazwyczaj należy być w wieku 18-26 lat, mieć średnie wykształcenie, prawo jazdy, doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz w miarę poprawnie komunikować się w języku angielskim. Jeśli spełniasz powyższe warunki, a myślałaś o przerwie w nauce lub pracy, być może to oferta właśnie dla ciebie? By zostać Au Pair naprawdę nie trzeba wiele!

 

Opinie o Au Pair. Czy warto wyjechać?

Jeśli lubisz pracę z dziećmi, chcesz nauczyć się języka, nie boisz się wyzwań i pragniesz poznać nowe kultury – ten wyjazd jest dla ciebie! Należy jednak pamiętać, że wyjazd do obcego miejsca, często oddalonego tysiące kilometrów od domu, wiąże się z rozstaniem z rodziną i przyjaciółmi. Poza tym, nawet wyjazdy organizowane przez profesjonalne firmy i agencje nie zawsze dają gwarancję „trafienia” na świetną rodzinę goszczącą. Mimo to, jeśli zdecydujesz się na wyjazd, pamiętaj, że to może być wspaniała okazja, by zdobyć duże doświadczenie i poznać daleki świat.

 

 

Pin It

Related Posts

One Response to Jak zostać AU PAIR?

  1. pompompom pisze:

    Super artykuł !!! 😀

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2