mohitocover

Jak zostać projektantką mody?

by • 25/03/2015 • Praca, Styl życiaComments (0)2727

 

Jeśli już w okresie dzieciństwa Twoim ulubionym zajęciem było przebieranie lalek, szkicowanie sukienek albo i szycie małych ubranek, to dobry znak! Pasję projektowania z reguły tak się zaczyna! Jak więc przeobrazić swoje hobby i zainteresowanie w coś, co mogłoby w przyszłości przynosić zysk? Jak dojść do swojego celu: zaprezentowania odzieżowej kolekcji na ogólnopolskich lub międzynarodowych wybiegach dla modelek? Jeśli marzysz o tym, aby zostać projektantką mody, sprawdź, co powinnaś zrobić, by dopiąć swego!

 

RYSUJ!

Umiejętności artystyczne powinnaś szkolić od najmłodszych lat. Wszelkie koła plastyczne, branie udział w wystawach szkolnych, zajęciach z rysunku czy malarstwa naprawdę dużo Ci pomogą. Grunt to rozwijać swoją wyobraźnię i szkolić się z profesjonalnego rysunku, który pomoże Ci przedstawić własną wizję strojów. Jeśli na takie szkolenia jest już w Twoim przypadku za późno, nie poddawaj się. Istnieje wiele profesjonalnych kursów rysunku czy szkiców, które pomogą Ci podnieść swoje kwalifikacje w tworzeniu prawdziwych żurnalowych obrazków.

Warto wiedzieć, że nie wszyscy znani projektanci potrafią przedstawiać swoje kolekcje za pomocą rysunków. Mają od tego swoich ludzi, którzy przerysowują ich genialne pomysły na papier. Jeśli więc masz głową pełną ciekawych i interesujących projektów, spróbuj znaleźć kogoś, kto pomoże Ci je stworzyć za sprawą profesjonalnych szkiców. Takie współprace to obecnie bardzo popularna forma tworzenia strojów. Są rysownicy-rzemieślnicy, którym brak konkretnej wizji na markę odzieżową. Możecie więc stworzyć razem bardzo zgrany zespół.

 

ZNAJDŹ CZAS NA SZKOŁĘ I KURSY

Jeśli jesteś już w liceum, na studiach albo dopiero na początku swojej kariery zawodowej, możesz jeszcze spełnić swoje marzenie. Nigdy nie jest za późno. Na rynku istnieje mnóstwo szkół, uczelni wyższych czy placówek oferujących profesjonalne kursy projektowania ubioru. Jeśli jednak masz czas na edukację, warto skusić się na jedno z technikum lub szkół odzieżowych, które dadzą Ci konkretny zawód i fach w ręku. Możesz zapisać się na kierunek krawca, szycia, konstrukcji czy projektowania mody. Wybór jest naprawdę ogromny.

Największą popularnością cieszą się szkoły odzieżowe, w których nabywa się elementarną i podstawową wiedzę na temat przemysłu odzieżowego. Nie dość, że nauczysz się samemu szyć (oszczędzisz dzięki temu na kolejnych pracownikach: krawcach), projektować, szkicować, to jeszcze nabędziesz potrzebne umiejętności i wiedzę na temat tego, jak rozkręcić samemu własną firmę odzieżową. Studia są doskonałą przepustką na poszerzenie swoich kwalifikacji w tej dziedzinie. Zajęcia są tutaj bardziej szczegółowe, dotyczą często konkretnej gałęzi tj. szycie czy projektowanie.

 

SZYCIE + KONSTRUKCJA

Podstawy szycia i konstrukcji wiele Wam ułatwią. Jeśli wpadacie na świetny pomysł jakiejś wystrzałowej kreacji, wiadomym jest, że pomysł zrodził się w waszej głowie, dlatego to Wy najlepiej go odszyjecie. Warto więc pomyśleć o kursie szycia i konstrukcji, który naprawdę może się przydać na początku ścieżki zawodowej projektantki mody.

Współpraca z krawcową, o której już wcześnie pisaliśmy, jest wyjściem z sytuacji, ale niestety, musisz liczyć się z tym, że fach szycia jest niezwykle rzadki, dlatego ceny krawcowych mogą być naprawdę wysokie. Kontakt z krawcową, która raczej posiada umiejętności „odszywania” rzeczy, a nie kreowania wizerunku, może być więc utrudniona. Jeśli więc naprawdę Ci zależy, powinnaś zainwestować w chociaż najbardziej podstawowy kurs szycia, który pozwoli Ci poznać podstawowe informacje dotyczące tej dziedziny. Będziesz wiedzieć, jak się przenosi zaszewki, wykańcza materiał czy wstawia podszewkę.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525