mohitocover

Jak zostać projektantką mody?

by • 25/03/2015 • Praca, Styl życiaComments (0)2530

 

 

CZAS, START

Po uzyskaniu cennych umiejętności warto zainwestować w potrzebne rzeczy do stworzenia swojej kolekcji. Na początku krawieckiej drogi warto zainwestować w maszynę do szycia tzw. zwykłą stębnówkę z zygzakiem do obszywania krawędzi tkanin. Jeśli jesteście już bardziej zaawansowane, można pokusić się o overlok.

Wszelkie narzędzia takie jak nożyczki krawieckie, szpilki, igły, nici, miara czy papier do wykonywania wykrojów powinny znaleźć się w waszym krawieckim świecie. Kiedy jesteśmy już przygotowane do pracy, przychodzi czas na dobranie tkanin do naszego projektu. Do pierwszych projektów warto dobrać tkaniny bawełniane, które są nierozciągliwe i nie wymagają dużej wiedzy na temat szycia i konstrukcji ubioru.

 

MARKA, FIRMA – DO DZIEŁA!

Jeśli będziecie już gotowe na podbój odzieżowego świata, musicie pamiętać o kilku ważnych sprawach. Nikt nie mówi od razu o dużej, międzynarodowej firmie, ale o marce odzieżowej, która trafi w gusta i pewien target. Oprócz wspomnianych wcześniej profesjonalnych narzędzi do szycia, warto wykonać strategię marketingową. Kreatywne wykorzystanie marki to podstawa! Musisz zastanowić się, co będzie celem Twojej marki, kto ma nosić Twoje ubrania i w jaką grupę docelową zamierzasz trafić.

Nazwa i hasło marki są naprawdę ważne. W dzisiejszej dobie Internetu i rozwiniętej cywilizacji młodzi ludzie lubią nosić ubrania niezależnych projektantów, czego dowodem mogą być sukcesy takich firm jak: MSBHV, Aloha From Deer czy Local Heroes.

Przygotuj metkę, która będzie firmować Twoje ubrania. Napis i nazwa marki powinna być krótka i łatwo wpadać w pamięć. Kilkaset metek to koszt około 20 zł – bez problemu możesz zamówić je przez Internet.

Czas zająć się rejestracją firmy, ustaleniem biznesplanu, wciągnięciem w tę finansową listę kosztów dodatkowych. Musisz wiedzieć, jak widzisz swoją firmę: czy chcesz zatrudnić pracowników, czy pracować na swój własny rachunek. Po wszystkich formalnościach będziesz mogła zająć się profesjonalną reklamą, która nie bez powodu jest nazywania „dźwignią handlu”. Inwestuj w reklamę w internecie, który w obecnych czasach jest furtką i trampoliną do wielkiego sukcesu… i stań się projektanką mody, która będzie zarabiać pieniądze z pasji do mody! Powodzenia!

 

OS

fot. Mohito

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2