makijaz polki

PORADNIK: Jak zrobić idealną kreskę?

by • 02/02/2022 • Makijaż, UrodaComments (0)6630

 

Perfekcyjna kreska to nierzadko zmora i spędzanie snu z powiek każdej kobiety. Chcemy, żeby wyglądała idealnie, ładnie i bosko, a nie zawsze nam to wychodzi. DailyStyle.pl przychodzi Wam z pomocą i pomoże dowiedzieć się jak zrobić idealną kreskę! Fakt, musicie się z tym liczyć, że będzie to od Was wymagało wielu prób, poświęceń i dużej ilości praktyki, ale dla piorunującego efektu na pewno warto! Zatem jak zrobić idealną kreskę i jak skutecznie posługiwać się eyelinerem, żeby wyglądać pięknie?

 

Oko podkreślone mocną, czarną kreską za pomocą eyelinera wzbogaci każdy makijaż. Od kilku lat taki make up wpisuje się w kanony klasycznego, eleganckiego i jednego z bardziej kobiecych. Wyraźna kreska może być nie tylko udanym dopełnieniem każdego wieczorowego makijażu, ale sprawdzi się także w dniu codziennym, kiedy to nada oku głębi, pikanterii i drapieżności.

 

I choć wykonanie takiej kreski wiąże się z dużymi trudnościami i komplikacji, to nie można się poddawać i zaprzestać jej wykonywaniu. Praktyka czyni mistrza! Początki zawsze bywają trudne, dlatego nie wolno wam się zrażać, tylko próbować, próbować i jeszcze raz próbować: każda kolejna kreska będzie coraz bardziej równiejsza i bardziej perfekcyjna.

 

Jak zrobić idealną kreskę?

 

KROK 1

Zanim przygotujesz się do użycia eyelinera, warto zadbać o to, aby twoje powieki były dokładnie pokryte pudrem matującym i/lub jasnym podkładem matującym. Jeśli przygotujesz tak swoje oko, będziesz mieć pewność, że twoja kreska utrzyma się na nim dłużej. A przecież o to nam chodzi!

 

KROK 2

Szykując się do malowania eyelinerem, musisz przygotować oko do jej namalowania. Przymknij oko. Jednym palcem naciągnij górną powiekę ku górze, drugim na zewnątrz. Dzięki takiemu zabiegowi pozbędziesz się na skórze wszelkich załamań i wgłębień, które mogłyby utrudnić namalowanie perfekcyjnej kreski.

 

KROK 3

Pamiętaj o tym, aby kreskę zacząć rysować od wewnętrznej strony oka – to tu kreska będzie najcieńsza. Najgrubszy jej fragment powinien znajdować się z zewnętrznej strony oka. Najlepiej wykonać kreskę za pomocą jednego pociągnięcia pędzelka, dlatego, że w przypadku poprawek i kolejnych „domalowań” możesz uzyskać odwrotny efekt w postaci nierówności czy plamek.

 

Warto pamiętać, żeby używać samego koniuszka aplikatura do namalowania kreski. Nie przyciskaj zbyt mocno jego końcówki. Co ważne, staraj się, aby malować kreskę jak najbliżej linii rzęs, ponieważ w innych okolicznościach na powiece pojawią się prześwity pomiędzy kreską a linią rzęs. Jeśli takie prześwity pojawią się, możesz zawsze spróbować zamalować jasne fragmenty, np. czarną kredką. Praktyka czyni mistrza, poćwicz i niedługo będziesz sama uczyła innych jak zrobić idealną kreskę! Nie martw się!

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz