główne_20210209113256_pexels-photo-3585037.jpeg

Jak zrobić ciekawe zdjęcia w mieszkaniu?

by • 11/02/2021 • DomComments (0)19

 

Jeżeli Twoją pasją jest fotografia, robisz wiele zdjęć w różnorodnym oświetleniu i o różnych porach dnia, to zapewne masz w swojej kolekcji mnóstwo interesujących ujęć.  Popularnym sposobem na doświetlenie zdjęć wykonywanych w pomieszczeniu, jest wykorzystanie światła wpadającego do wewnątrz przez okno. Wówczas zwykłe okno pełni funkcję naturalnego softboxu.

 

Jak zrobić ciekawe zdjęcia w mieszkaniu, korzystając z naturalnego softboxa?

Wielu profesjonalnych fotografów wykorzystuje naturalne tzw. zastane światło dzienne podczas robienia zdjęć w pomieszczeniu.

Dzięki temu można uzyskać niezwykle ciekawe efekty na naszych fotografiach i zrobić bardzo klimatyczne ujęcia. Jeśli masz aspiracje, aby robić nietuzinkowe i wyjątkowe ujęcia, to warto skorzystać z tej prostej techniki. Wykorzystanie okna, jako softboxu pozwoli dodatkowo doświetlić Twoje zdjęcia naturalnym, dziennym światłem.

Fotografując w mieszkaniu, warto nieco poeksperymentować i zrobić serię zdjęć z różnorodnej perspektywy oraz wykorzystać różne kąty padania światła. Można także zrobić zdjęcia nie tylko w słoneczne, ale także bardziej pochmurne dni. Oczywiście światło, które przechodzi przez okno, jest uzależnione od pogody, która jest za oknem. W jasny, słoneczny dzień do wnętrza wpada duża ilość światła, co oczywiście jest widoczne na fotografii. Pora dnia niezmiernie wpływa na klimat naszych zdjęć. W południe światło jest ostre i jaskrawe, przypominające światło lampy błyskowej. Natomiast po południu światło jest niezwykle ciepłe, dzięki temu możemy robić bardzo plastyczne zdjęcia w ciepłej i przyjemnej tonacji kolorystycznej. Zupełnie inny klimat obserwujemy na zdjęciach podczas ponurej, szarej aury. Mają one chłodny odcień, są nieco ciemniejsze i charakteryzują się zupełnie innym klimatem.

 

obraz_1

 

Jeżeli nabierzemy dodatkowego doświadczenia, to z pewnością poprawimy swoją fotograficzną technikę. Uzyskane umiejętności będziemy mogli wykorzystać do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Ciekawe i klimatyczne fotografie zawsze zwracają uwagę, wzbudzają głębsze emocje i prowokują do refleksji. Dlatego też, jeśli chcesz robić zdjęcia, obok których nikt nie przejdzie obojętnie, to powinieneś postawić na poszerzenie swojej wiedzy na temat fotografii i oczywiście poszukać inspirujących tematów.

Dlatego też, jeżeli udało Ci się zrobić niepowtarzalne fotografie, doświetlone naturalnym światłem, wpadającym przez okno do pomieszczenia, to warto je ciekawie wyeksponować.

Najlepszym rozwiązaniem jest wywoływanie zdjęć online. Ta nowoczesna, internetowa usługa gwarantuje świetną jakość wydruków i naprawdę dobre ceny.

Polecamy!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525