główne_20210118115503_pexels-photo-895228.jpeg

Jaki album na zdjęcia wybrać?

by • 18/01/2021 • Styl życiaComments (0)229

 

Wbrew oczekiwaniom cyfrowa rewolucja nie zakończyła życia papierowych fotografii. Stało się wręcz przeciwnie, masowy dostęp do aparatów cyfrowych zazwyczaj umieszczonych wewnątrz smartfonów, spowodował, że wywołujemy jeszcze więcej zdjęć. Niestety, przechowując zdjęcia luzem, skracamy ich życie. Zwłaszcza odbitki wykonane na papierze błyszczącym mają tendencję do łatwego uszkadzania się. Z tego też powodu chętnie sięgamy po albumy fotograficzne. Zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty spowodowało, że producenci co roku przygotowują wiele modeli albumów, które wyróżniają się interesującym designem.

 

Jakie są rodzaje albumów fotograficznych?

Przede wszystkim fotoalbumy możemy podzielić na te przeznaczone na zdjęcia wklejane i tzw. albumy kieszeniowe.

Atutem albumów wklejanych jest to, że możemy umieścić w nich zdjęcia w różnych formatach i proporcjach. Między innymi doskonale nadają się na popularne ostatnio zdjęcia kwadratowe. Ponadto na stronach albumu możemy umieszczać podpisy, a nawet rysunki co z pewnością sprawi, że nasza kolekcja zdjęć będzie prezentowała się wyjątkowo. Ich wadą jest to, że zdjęcia umieszczamy na stałe i raczej nie będziemy mogli w przyszłości wymieniać w nich zdjęć.

Albumy kieszeniowe to najpopularniejszy rodzaj albumów. Foliowe kieszonki doskonale chronią zdjęcia. Bez problemu możemy też wymieniać w nich fotografie. Niestety ich ograniczeniem są formaty. Albumy kieszeniowe najczęściej przeznaczone są na najpopularniejsze zdjęcia w rozmiarach 10 x 15 i 10 x 13.

 

Dodatkowo wśród rodzajów albumów fotograficznych możemy wyróżnić:

– Niewielkie albumy kieszeniowe, idealne na małe kolekcje zdjęć. To także doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zabrać ulubione fotografie w podróż.

– Klasyczne albumy na zdjęcia w standardowych rozmiarach doskonale nadają się na duże kolekcje zdjęć. Świetnie sprawdzają się, jako albumy rodzinne, w których umieścimy fotografie np. z ślubu, chrzcin czy okazjonalnych uroczystości.

– Dla dzieci idealnie nadają się albumy, których okładki ozdabiają postacie z bajek i popularnych kreskówek.

Kolejną kategorią są albumy w stylu vintage. Te efektowne, ozdobne albumy to doskonały pomysł na niebanalny prezent.

 

Gdzie możemy kupić albumy na zdjęcia?

Fotoalbumy możemy zakupić w większości sklepów z akcesoriami fotograficznymi. Bogatą ofertę posiadają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Jednak najwygodniej jest zakupić album, kiedy wywołujemy zdjęcia online, albo zamawiamy je w lokalnym fotolabie. Większość tego typu zakładów ma szeroki wybór tego typu produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

obraz_1

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2