paraslonce

Jaki będzie Wasz ślub? Idealny!

by • 10/03/2018 • ŚlubComments (0)1428

 

Kiedy kobieta otrzymuje od swojego ukochanego cudowny pierścionek zaręczynowy, rusza machina związana z przygotowaniami do ślubu i wesela. Tak naprawdę to piękny i magiczny czas, choć zdarza się, że nieco stresujący i wypełniony obowiązkami. Jak zabrać się za przygotowania, by organizacja ślubu przebiegła gładko i bez jakichkolwiek problemów?

 

Musicie opracować plan działania!

Zwykle przygotowania zaczyna się na około rok przed Tym Wielkim Dniem. Z jednej strony wydaje się, że czasu jest sporo, jednak z drugiej warto pamiętać o tym, że obowiązków jest niemało, trzeba zatem pilnować się ściśle określonego planu. Warto zatem stworzyć sobie harmonogram ślubnym jest to rodzaj kalendarza, w którym zapisuje się wszystkie obowiązki, ważne kwestie, inspiracje, zaliczki, spotkania, kwoty do zapłacenia. Wszak ludzki mózg jest zawodny i niemożliwym byłoby spamiętanie wszystkiego. Harmonogram w wersji elektronicznej czy też papierowej bardzo ułatwia życie i sprawia, że organizacja ślubu staje się znacznie łatwiejsza.

 

Warto również pobrać sobie bezpłatny przedślubny poradnik, w którym wypisane zostały wszystkie obowiązki narzeczonych (wraz ze wskazaniem, czego wymaga organizacja ślubu na rok przed nim, co trzeba zrobić na miesiąc czy na tydzień przed sprawdź na www.towesele.pl ).

 

Na początkowym etapie warto również zastanowić się nad kolorem czy motywem przewodnim ślubu i wesela (wtedy bowiem wszystkie elementy, którymi będziecie się zajmować, powinniście do nich właśnie w odpowiedni sposób dostosować.

 

Jeżeli tylko Wasi bliscy (czyli członkowie rodzin i przyjaciele) zaoferują Wam pomoc, przyjmijcie ją z radością. Szybko przekonacie się o tym, że dzięki niej organizacja ślubu jest znacznie prostsza i mniej absorbująca.

 

Stajecie także przed dylematem, czy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego wedding plannera (który weźmie na swoje barki sporą część Waszych przedślubnych obowiązków) czy też nie. Oczywiście jego wynajęcie wiąże się z dodatkowymi kosztami dodanymi do budżetu weselnego. Jednak te pary, które nie mają czasu lub też ochoty na to, by samemu o wszystkim decydować, jak najbardziej mogą z tego właśnie skorzystać. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna taka opcja w naszym kraju w ogóle nie istniała, przywędrowała do nas z Zachodu i wzbudziła spore zainteresowanie już od samego początku.

 

Ile to kosztuje?

Myliłby się ten, kto sądziłby, że ceremonia i przyjęcie nie są związane z dużymi kosztami. Szacuje się, że na zorganizowanie ślubu kościelnego i weselnego przyjęcia na 100 osób potrzeba 35-40 tysięcy złotych. Niemalże połowa tej kwoty to sala weselna oraz catering, niemało płaci się także za stroje, fotografa czy zespół muzyczny. Ale warto ponieś c te koszty i przebrnąć przez miesiące przygotowań. Dobra organizacja ślubu i wesela to bowiem gwarancja tego, że to będzie idealny dzień!

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3