metalik-50

Jaki kosz do domu?

by • 10/08/2019 • DomComments (0)889

 

Kosz pełni w domu bardzo prostą, żeby nie powiedzieć prymitywną rolę. Po prostu wrzuca się do niego niepotrzebne rzeczy, aby później z całym workiem śmieci, opróżnić jego zawartość i wynieść wszystko do kontenera ze śmieciami. Okazuje się jednak, że wybór odpowiedniego rodzaju kosza nie jest wcale tak łatwy, jak jego zastosowanie.

 

Kosz do kuchni

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych miejsc w całym mieszkaniu jest kuchnia. To tu powstaje jedzenie, które później często także w tym pomieszczeniu jest spożywane i to tu generowana jest największa ilość odpadków.
Z tego też powodu kosz kuchenny musi się charakteryzować dwoma cechami. Po pierwsze musi być stosunkowo duży, a po drugie dosyć mocny.
Wielkość wynika z ilości produkowanych odpadków, które w przypadku małego kosza trzeba by nawet kilka razy dziennie wynosić. Kosz też musi być wytrzymały, aby wielokrotne jego używanie, nie spowodowało jego uszkodzenia.
Z tego powodu do kuchni poleca się pojemniki na odpady wykonane z dobrej jakości plastiku, który będzie zarówno bardzo mocny, jak i lekki. Nie musi on być zbyt estetyczny, ponieważ z reguły kosz kuchenny ukryty jest w jednej z szuflad lub wewnątrz szafek.

 

Kosz do łazienki

Kosze łazienkowe to zupełnie inny typ kosza niż te kuchenne. Nie muszą one być tak duże, ponieważ nie są tak często używane. Są natomiast zawsze wyeksponowane, poprzez stawiane ich np. obok umywalki.
Z tego powodu kosz łazienkowy musi być przede wszystkim bardzo estetyczny. Z uwagi na to, że wokoło dużo jest różnego rodzaju środków chemicznych, nie poleca się stosowania w łazience kosza na śmieci wykonanego z metalu. Chodzi tu zarówno o kosze żeliwne, aluminiowe , jak i metalowe. Ich kontakt z chemią łazienkową może spowodować wydzielanie się szkodliwych oparów, które mogą stanowić nawet niebezpieczeństwo dla zdrowia.
Zdecydowanie zatem poleca się zakupić mały, dobrze wyglądający kosz plastikowy. Dobrze jest wybrać taką jego wersję kolorystyczną, która będzie pasowała swoim stylem wykonania do zastosowanej aranżacji całego pomieszczenia.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2