garnds

Jakie garnki przydadzą się w kuchni?

by • 25/10/2017 • DomComments (0)736

 

Garnki to niezbędny element w każdej kuchni. W końcu bez nich nie mogą powstać ulubione potrawy lub przetwory. Niestety, Polacy mają tendencję do rzadkiego ich wymieniania. W rodzimych kuchniach królują rondelki i garnuszki wystane jeszcze w kolejkach w poprzedniej epoce. Warto jednak z nich zrezygnować i postawić na nowoczesne garnki, które pozwalają gotować nie tylko tradycyjne dania, ale także te nowoczesne, bardziej zdrowe. Rozglądasz się za nowymi garnkami? Zobacz, jakich nie może zabraknąć w Twoje kuchni!

 

Szybkowar

Szybkowar to nic innego jak szczelny garnek, który powinny mieć w swojej kuchni wszystkie osoby, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu na gotowaniu. Pod wpływem wzrostu ciśnienia rośnie temperatura wrzenia, przez co potrawy przygotowywane w ten sposób powstają dużo szybciej. Oprócz krótszego gotowania (o nawet 70-80%), pichcąc w szybkowarze można  zaoszczędzić wodę, prąd i gaz, co skutkuje zmniejszeniem rachunków. Do tego dużą zaletą jest też to, że takie dania są lekkostrawne i zachowują swój naturalny smak, formę i kształt. Osoby gotujące w takim garnku chwalą również to, że składniki przygotowywane w szybkowarze są soczyste, przez co długo zachowują swoja świeżość.

 

Garnki smart

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się garnki smart, które można kupić m.in. w sklepie ZasmakujRadości.pl. Co odróżnia je od tradycyjnych garnków? Zalet jest co najmniej kilka. Po pierwsze, garnki smart nadają się do różnego rodzaju kuchenek – od tych gazowych, przed elektryczne, po płyty indukcyjne. Po drugie, dzięki grubym ściankom bardzo długo utrzymują wysoką temperaturę, co powoduje, że nie trzeba co chwilę odgrzewać przygotowanego dania (zwłaszcza gdy domownicy jedzą o różnych porach). Po trzecie, garnki smart mogą pochwalić się fantastyczną pokrywką, która z jednej strony umożliwia odcedzanie tak małych składników jak bób czy fasolka, z drugiej zaś nieco większych ziemniaków czy warzyw na sałatki.

 

Garnki specjalistyczne

Garnki specjalistyczne. Pod tą nazwą kryją się po prostu rondelki do przygotowywania określonego typu potraw. I tak kupujący mogą wybierać spośród garnków do szparagów, do gotowania na parze, do makaronu, do mleka, do gotowania i pasteryzacji przetworów, a nawet do gotowania w kąpieli wodnej czy do ryżu. Oczywiście, mało kto może pozwolić sobie na posiadanie każdego typu garnka. Najbezpieczniej jest więc ograniczyć wybór do dwóch. Uniwersalny będzie garnek do gotowania na parze – przyda się też do przygotowania potraw w kąpieli wodnej. Sprawdzi się też rondel do gotowania i pasteryzacji przetworów. Kupując odpowiednie nakładki można go np.  wykorzystać do przyrządzania domowych szparagów.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525