klapusabea

Jakie klapki wybrać na lato?

by • 04/05/2019 • ModaComments (0)501

 

Obuwie letnie jest bardzo charakterystyczne, ponieważ nie trzeba kłaść szczególnej uwagi na temperaturę czy warunki pogodowe, skupiając się wyłącznie na stylu i oferowanym przez nie komforcie. Projektanci mody plażowej stwierdzają, że za typowy przykład letnich butów można uznać klapki, będące jednocześnie jednym z najprostszych rodzajów obuwia pod względem samej konstrukcji. Prostota ta działa jednak na ich korzyść, ponieważ wiąże się z pełną wygodą użytkowania oraz higienicznością. Popularność klapków przełożyła się na ich dużą dostępność, a także wiele rozmaitych rodzajów, które możemy odnaleźć na sklepowych półkach. Który z nich spisze się najlepiej?

 

Najważniejsze cechy dobrych klapków

Chociaż klapki nie są szczególnie złożonym rodzajem butów, to nadal powinny odznaczać się zadowalającą jakością. Specjaliści od obuwia nie tylko sportowego, na przykład ze sklepu Active stwierdzają, że najważniejszym wyznacznikiem jest tutaj klasa zastosowanego podczas produkcji materiału, ale także ogólna staranność wykonania. Jeśli klapki składają się z kilku elementów, spadek w jakości może być bardziej odczuwalny, ponieważ znacznie łatwiej się rozklejają i ulegają uszkodzeniu. Klapki jednoczęściowe, chociaż wyglądają mniej zjawiskowo, w praktyce okazują się znacznie trwalsze i bardziej praktyczne.

 

Wyspecjalizowane klapki na każdą okazję.

Jeśli interesują nas modele sportowe, to za standard uznaje się egzemplarze wykonane z gumy. Są one idealnym wyborem na basen lub kąpielisko, ponieważ wyróżniają się sterylnością i skutecznie chronią przez chorobami stóp. Badania wykazały, że noszenie klapków na basenie znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na grzybicę. Co więcej, gruba podeszwa zabezpiecza przed ostrymi odłamkami szkła lub jeżowcami, na które można przez przypadek stanąć podczas spaceru po plaży. Guma przekłada się również na zwiększoną przyczepność, niezbędną podczas poruszania się po wilgotnej, śliskiej powierzchni.

Letnie klapki nie ograniczają się jednak do modeli sportowych. Wbrew pozorom, mogą one stanowić bardzo modne i eleganckie obuwie, które świetnie skomponuje się z uroczystym strojem. Nawet największe marki wcieliły tego typu buty do swoich nowych kolekcji, starając się dać swoim klientom to, czego oczekują. Tego typu klapki posiadają wiele zalet, dzięki którym mają przewagę nad tradycyjnym obuwiem.

 

Mianowicie, chodzi tutaj o:

– Przewiewność i dobrą wentylację stopy

– Możliwość bardzo szybkiego założenia buta

– Większą swobodę w wyborze rozmiaru

– Lekką i wygodną konstrukcję

– Stosunkowo niską cenę

 

Ankiety przeprowadzone wśród młodych pasjonatów mody wykazały, że rozwiązanie to szybko zyskuje na popularności. Klapki są na tyle wszechstronne, że odnajdują się w każdych okolicznościach – zarówno podczas formalnych imprez, jak i wakacyjnych wyjazdów.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2