kobieta 382

Jakie materace do sypialni będą najlepsze?

by • 30/11/2019 • DomComments (0)756

 

Zdrowy sen jest podstawą funkcjonowania człowieka. Trzeba więc zrobić wszystko, by nocny wypoczynek pozwalał na regenerację całego organizmu. Będzie tak, jeśli wybierze się odpowiedni materac. Jaki model powinien znaleźć się w sypialni? Odpowiedź nie jest tu jednoznaczna. Na rynku można bowiem znaleźć różne rodzaje materacy, z nieco odmiennymi właściwościami. Niektóre będą idealne dla alergików, inne zaś dla osób z problemami układu kostnego. Warto więc zapoznać się z aktualną ofertą tego rodzaju produktów, by wybrać ten idealny dla siebie.

 

Materac kieszeniowy

To ulepszona wersja materaca sprężynowego, gdzie poszczególne sprężyny zostały umieszczone w kieszeniach z tkaniny. Sprawia to, że sprężyny nie wpływają na siebie nawzajem i dzięki temu materac jest bardziej elastyczny. Reaguje wtedy punktowo na nacisk ciała, dopasowuje się do niego (lepiej podpiera kręgosłup), w efekcie zapewniając wygodę w czasie snu. Jeśli chodzi o materace do sypialni, to ten typ dobrze sprawdza się w łóżkach podwójnych, nawet gdy między partnerami występuje duża różnica wagi. Wybierając materiał kieszeniowy warto jednak zwrócić uwagę na materiał, którym w danym modelu zostały okryte sprężyny. Mogą być to: pianki poliuretanowe, pianki lateksowe albo mata kokosowa. Każde okrycie może dodatkowo wpływać na polepszenie właściwości materaca.

Materac wysokoelastyczny

Jest to jeden z typów materacy piankowych, wykonany z wysokiej jakości pianki wysokoelastycznej, to znaczy pianki poliuretanowej o bardzo dobrej sprężystości. Ten model materaca dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu jest wygodny, ale staje się też odpowiednim podparciem dla kręgosłupa i stawów. Bardzo dużą zaletą materaca wysokoelastycznego jest to, że nie absorbuje potu i zapewnia w czasie snu dobrą wentylację: pozwala skórze oddychać. Jest też hipoalergiczny. Materace wysokoelastyczne występują w wersjach różniących się od siebie twardością i właściwościami elastycznymi.. Wybór stopnia twardości zależy od indywidualnych potrzeb. Do minusów można zaliczyć to, że tego typu materac jest droższy niż materac sprężynowy. Jednak materac wysokoleastyczny nie ulega szybkiemu wyrobieniu się i przez długi czas zachowuje swoje pierwotne właściwości (jego odporność na odkształcenia jest o 40% większa od zwykłych materacy piankowych) – służąc w sypialni przez wiele lat.

Materac lateksowy

Jak sama nazwa wskazuje, taki materac ma lateksowy wkład (dokładniej jest to zazwyczaj syntetyczny lateks z mleczkiem kauczukowym), który zapewnia mu wysoką elastyczność. Materac dobrze dopasowuje się wtedy do ciała, ale nie odkształca się pod wpływem ciężaru. Można go więc z powodzeniem wykorzystywać w podwójnych łóżkach. Wysoka elastyczność sprawia też, że materac lateksowy sprawdza się przy ruchomych stelażach. Warto jednak wiedzieć, że lepszym jakościowo materacem będzie ten, który zawierać będzie jak najwięcej lateksu naturalnego. Powinno być go w materacu więcej niż 20%, a najwyższej jakości będę te materace lateksowe, w których składzie znajdzie się 80% naturalnych produktów. Dużą zaletą materacy lateksowych jest to, że są one idealne dla alergików, ponieważ mają właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/12-materace-do-spania

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2