laserowacover

Jesień idealna na depilację laserową

by • 28/10/2013 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (1)1222

 

Kiedy robić depilację laserową? Najlepiej na jesień! 

 

Nadeszły chłodne dni, ubieramy się ciepło i zakrywamy nasze ciało przed działaniem promieni słonecznych. Jest to doskonały okres żeby poddać się zabiegowi laserowego usuwania włosów. Ta bezinwazyjna metoda depilacji podbiła serca wielu kobiet, a jej niesamowite efekty są reklamą samą w sobie. Wszystko dzięki wiązce światła docierającej wprost do mieszków włosowych. Są one niszczone podczas, gdy skóra pozostaje w nienaruszonym stanie.

 

Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Wykonywana w profesjonalnym salonie kosmetycznym przez wykwalifikowany personel nie spowoduje uszkodzeń skóry. Może być stosowana nawet na bardzo delikatnych częściach ciała takich jak twarz, pachy, czy okolice bikini. Nie jest to zabieg w pełni bezbolesny. Może mu towarzyszyć dyskomfort w postaci kłucia, pieczenia i szczypania. Jest to jednak uzależnione od miejsca, w którym zabieg jest wykonywany i od progu bólu jaki dana osoba posiada.

 

Zabieg ten nie jest jednorazowy. Aby osiągnąć trwały i zachwycający efekt trzeba go powtórzyć od trzech do pięciu razy w kilkutygodniowych odstępach. Sam zabieg nie jest czasochłonny i można go spokojnie wykonać w przerwie na lunch. Szybkie pozbycie się owłosienia ma jednak swoją cenę. Depilacja laserowa nie należy do najtańszych zabiegów. Koszt jednej serii w zależności od obszaru jaki będzie poddawany naświetlaniu waha się od 100 do 1200 zł.

 

Pierwszy zabieg powinien być poprzedzony wywiadem i konsultacją z kosmetologiem, który oceni stan włosów i skóry oraz ich typ. Istnieje wiele przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju choroby skórne, ciąża oraz posiadanie rozrusznika w sercu. Problem stanowi także kolor skóry i włosów. Jasna karnacja i blond lub rude włosy nie reagują na działanie światła lasera. By uniknąć podrażnień nie powinno się stosować kremów i balsamów zawierających witaminę A i C oraz retinol.

 

Jeśli planujemy skorzystać z depilacji laserowej musimy zadbać o to by nasza skóra była do tego zabiegu dobrze przygotowana. Należy zapomnieć na jakiś czas o peelingach i solarium. Opalanie się jest kategorycznie zabronione. Skóra powinna mieć naturalny odcień. Jesień i zima, to więc idealny czas by poddać się temu zabiegowi.

 

RH

Pin It

Related Posts

One Response to Jesień idealna na depilację laserową

  1. Wiola pisze:

    depilacja leserowa jest fantastycznym wynalazkiem!! jestem po serii 5 zabiegów i rzeczywiście widze efekty :DD byłam na laserze w kilinice Beautymed. maja tam najnowszy sprzet zabieg rzeczywiście nie jest bolesny. świetna sprawa!!

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525