venic

Język włoski bez barier

by • 27/10/2017 • Styl życiaComments (0)1044

 

Włochy kojarzą się nam z pięknymi krajobrazami, przyjemną, pozwalającą się zrelaksować atmosferą oraz słynną na całym świecie kuchnią. To także kraj, w którym mieszkańcy posługują się jednym z najbardziej barwnych i melodyjnych języków.

 

Włoski od wieków uznawany jest za mowę inteligencji, dzięki swoim bliskim powiązaniom z łaciną. Chociaż jego nauka nie jest trudna, nie każdy ma możliwości bądź cierpliwość do zgłębienia tajników tego śródziemnomorskiego języka. Nie oznacza to jednak, że bez umiejętności rozmawiania po włosku nie można porozumiewać się z osobami prywatnymi czy kontrahentami zawodowymi z Włoch. Mogą w tym pomóc profesjonalnie wykonane tłumaczenia. Włoski to język, który obsługuje wiele biur tłumaczeń. Ważne jest, aby przekład danego tekstu czy pomoc przy tłumaczeniu ustnym wykonał profesjonalista bądź zespół fachowców, którzy doskonale poruszają się w zagadnieniach gramatyki i słownictwa włoskiego.

Jednym z cenionych biur jest firma mtlumaczenia.pl. To zespół specjalistów wykonujących tłumaczenia z języków świata, w tym również z włoskiego. Z racji, że jest to jednym z pięciu najpopularniejszych języków obcych, a jego renoma wciąż wzrasta, potrzeba wykonywania tłumaczeń z oraz na włoski staje się coraz powszechniejsza. Profesjonalni tłumacze z mtlumaczenia.pl podejmują się zróżnicowanych zleceń, nawet wymagających szczególnego zaangażowania oraz pracy,  zarówno jeśli chodzi o teksty reklamowe, broszury i ulotki, jak i pisma specjalistyczne (w tym tłumaczenia przysięgłe).

 

Tłumaczenie w każdym wymiarze

Tłumaczenia na włoski oraz z włoskiego na polski występują pod kilkoma postaciami, zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Mogą to być zarówno zlecenia o charakterze prywatnym, prawnym, korespondencja zawodowa czy usługi przekładu językowego wykonywane np. podczas konferencji czy spotkań służbowych. Niezależnie od typu takiego tłumaczenia na język włoski, powinno być wykonane profesjonalnie i na najwyższym poziomie, aby uniknąć wszelkich nieporozumień czy nieścisłości w komunikacji.

 

Nie tylko na piśmie

Wspomniana firma mtlumaczenia.pl nie skupia się tylko i wyłącznie na formie pisemnej podejmowanych zleceń. Oferta obejmuje także tłumaczenia z i na język włoski w postaci ustnej, w tym także usługi przekładu typu face-to-face. Mogą to być chociażby tłumaczenia włoskiego podczas konferencji, spotkań biznesowych, autorskich, odczytów aktów notarialnych czy w każdej innej sytuacji, w której ważne jest wzajemne zrozumienie się stron pomimo bariery językowej. Specjaliści z mtlumaczenia.pl wykonują także  symultaniczne tłumaczenia, czyli odsłuch w dwóch językach (oryginalnym i przekładanym na ten rodzimy) – to warunek niemal konieczny każdej konferencji międzynarodowej.

 

Dla zapalonych graczy

Tłumaczenia na włoski to nie tylko przekład dokumentów czy pomoc w porozumiewaniu się podczas osobistych spotkań. Ten język śródziemnomorski często występuje również w rożnego rodzaju grach komputerowych, oprogramowaniu IT czy aplikacjach internetowych. Aby bez problemu móc korzystać z tego typu udogodnień, warto wcześniej skorzystać z usługi przekładu językowego. W ofercie mtlumaczenia.pl znajdują się także tłumaczenia włoskiego przeznaczone dla zleceń z branży IT. Dotyczą one przełożenia języka oprogramowania różnego typu, także specjalistycznego, z występowaniem dialektów czy specyficznych odmian. 

 

Dostosowane do regionu

Jedne z trudniejszych przekładów to te, które polegają na transkreacji. To proces, który wymaga napisania tekstu od nowa w celu dostosowania go do warunków lokalnych. Dla przykładu, oryginalna publikacja zawiera żarty skierowane tylko do rodzimych użytkowników języka. Bezpośrednie tłumaczenie będzie niezrozumiałe dla obcokrajowców, dlatego wymagany jest przekład, dostosowany do innych warunków lokalnych. Chociaż to wymagające zlecenie, nie stanowi ono problemu dla profesjonalistów, przygotowanych do pracy ze zróżnicowanym pod względem trudności tekstem.

 

Nowoczesne technologie

Tłumaczenia na włoski oraz z włoskiego na polski to nie tylko przekład przy pomocy słownika. To również wykorzystanie nowoczesnej technologii, jaką jest CAT i budowa pamięci tłumaczeniowej (TM). Trados i Wordfast to jedne z kilku programów wspomagających naszą pracę. Pozwalają nam przyspieszyć proces przekładu, a także zachować jednolitą terminologię. W mtlumaczenia.pl tłumacze posługują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwiają i usprawniają cały proces przekładu, a także pozwalają na szybsze i efektywne wykonanie zlecenia.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525