weddingcover2

Kalendarz Młodej Pary

by • 06/02/2020 • DailyStyleComments (0)3943

 

Zorganizowanie ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla każdej pary, dlatego każda z Was powinna zorganizować Kalendarz Młodej Pary! Już od momentu zaręczyn warto zastanowić się jak chcielibyście żeby wyglądał wasz wyjątkowy dzień, który będziecie pamiętać do końca życia. Jeśli sami chcecie przygotować całą uroczystość to lepiej wszystko wcześniej zaplanować aby uniknąć wpadek i niepotrzebnego stresu. Przed Wami Kalendarz Młodej Pary

 

12-8 miesięcy przed ślubem

Najważniejszą kwestią nad którą trzeba się zastanowić jest rodzaj ceremonii ślubnej. Czy chcecie wziąć ślub kościelny, konkordatowy a może tylko cywilny? Następnie warto pomyśleć o przyjęciu weselnym. Czy ma być ono huczne, małe i kameralne dla najbliższych wam osób? To jest ważna decyzja i od niej również zależy nasz Kalendarz Młodej Pary. Po podjęciu tych dwóch istotnych kwestii trzeba ustalić przybliżoną datę ślubu i oszacować wstępną liczbę gości. Określcie również wysokość budżetu jaką chcecie przeznaczyć na wszystko. Po tych ustaleniach należy udać się do Kościoła lub USC oraz do wybranego domu weselnego lub restauracji w celu ostatecznej rezerwacji daty i godziny.

Jeśli chcecie wybrać się w podróż poślubną warto wcześniej wybrać miejsce i przybliżony termin aby móc go zarezerwować i dopiąć wszystko ,,na ostatni guzik”.

Kiedy sala weselna jest już wybrana i zarezerwowana, kolejną ważną kwestią jest wybór fotografa, kamerzysty i oprawy muzycznej (dj, zespół lub orkiestra). Można poszukać ich w bazach firm w których będziecie mogli obejrzeć zdjęcia i nagrania wideo aby podjąć właściwą decyzję.

 

Pół roku przed ślubem

To czas dla przyszłej Panny Młodej aby rozejrzeć się za wymarzoną suknią ślubną. Najlepiej udać się do kilku salonów z osobą towarzyszącą (mama, siostra, przyjaciółka), która zawsze szczerze doradzi i pomoże w wyborze odpowiedniej kreacji. Istotne są również dodatki: buty, welon, rękawiczki i bielizna. Pan Młody musi zdecydować się czy wystąpi w garniturze, fraku czy surducie.

W przypadku ślubu kościelnego Państwo Młodzi obowiązkowo muszą odbyć nauki przedmałżeńskie, które zazwyczaj trwają do 3 miesięcy. Należy pamiętać, że w okresie wakacyjnym kursy się nie odbywają, a zapowiedzi muszą być wywieszone w Kościele 1 miesiąc przed uroczystością. Ślub nie może odbyć się bez świadków, a więc po ich wyborze pamiętajcie o uzyskanej przez nich zgodzie!

Pora rozejrzeć się też za zaproszeniami, autem do ślubu, biżuterią i bukietem dla Panny Młodej. To odpowiedni moment na sporządzenie ślubnej listy prezentów oraz dokonania wyboru obrączek, który nie będzie łatwy.

 

kalendarz młodej pary

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3