DSC_0951

Kanapka SAMO ZDROWIE (+ wykaz kalorii)

by • 27/09/2013 • Kuchnia, Przepisy, ŚniadaniaComments (0)3423

 

Jak pisaliśmy w jednym z ostatnich artykułów, aby cieszyć się zdrowym wyglądem i dobrym samopoczuciem, potrzebujemy zastosować odpowiednią dietę. Dzisiaj prezentujemy Wam pomysł na kanapkę, z najzdrowszymi produktami. Pomimo większej ilości kalorii, są one niesamowicie zdrowe, dlatego nasz organizm ich potrzebuje!

 

SKŁADNIKI: (kalorie w 100 gramach)

– tostowany chleba Graham (260 kcal, jedna kromka około 46 kcal)

– wędzony łosoś (162 kcal)

– awokado, z którego robimy pastę (160 kcal) (1 awokado – 2 kanapki)

– oliwki (125 kcal, 10 oliwek 31 kcal)

 

DSC_0908

 

ŁOSOŚ

Łosoś ma mnóstwo kwasów tłuszczowych omega-3, które znane są z odmładzających właściwości. Jest również świetnym źródłem kwasu dokzaheksaenowego (DHA). Zmniejsza on ryzyko chorów układu krążenia. Właściwości łososia sprzyjają również naszym włosom i skórze oraz poprawiają pamięć. Warto pamiętać, że najwięcej wartości odżywczych, ma łosoś złowiony w naturalnych warunkach.

 

DSC_0912

 

AWOKADO

Awokado bogate jest w witaminy A, B, C i E oraz podstawowe kwasy tłuszczowe. Sprzyja niszczeniu wolnych rodników. Ma bardzo dobry wpływ na naszą skórę. Wspomaga nasz wzrok oraz układ sercowo-naczyniowy. Awokado bogate jest w potas i cynk. Jest również świetnym sposobem na zmniejszenie cholesterolu.

W sklepach szukamy miękkiego awokado.

 

DSC_0904

OLIWKI

Podobnie jak awokado, oliwki skutecznie pomagają nam w walce z wolnymi rodnikami. Obfitują w błonnik, podobno są również świetnym afrodyzjakiem. Są dość kaloryczne, jednak nie używamy ich nigdy w dużych ilośćiach, a mają działanie odchudzające – w skuteczny sposób hamują nasz apetyt. Zielone oliwki mają dodatkowo działanie przeciwmigrenowe, a dzieje się tak za sprawą miedzi.

 

DSC_0957

 

 

 

Kamil

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3