kotpie

Karma dla psa i kota OptimaNova: opinie, ceny, sklepy w Polsce

by • 18/07/2017 • ZwierzętaComments (0)1487

 

Karmy marki OptimaNova wyróżniają się jakością premium. Produkowane są w Hiszpanii na bazie składników pochodzących od lokalnych dostawców. Nie zawierają sztucznych substancji i mają bardzo wysoką zawartość mięsa (65-75 proc.). Karmy tej marki przeznaczone są dla kotów i psów, w różnych okresach życia oraz odrębnych ras czy stanu zdrowia.

 

Bezpieczna karma dla kota

Koty swoimi upodobaniami żywieniowymi, są bardzo podobne do swoich dzikich kuzynów – są z natury mięsożercami. Dlatego dobierając karmę dla swojego kota musimy pamiętać, by wybrać taką, która będzie zawierała wystarczającą ilość lekkostrawnego mięsa. Karma dla kotów OptimaNova Kitten przeznaczona jest dla zwierząt między 2 a 12 miesiącem życia. W składzie jest aż 75 proc. mięsa drobiowego. Karma bogata jest w kwasy Omega-3 i Omega-6 oraz taurynę. Ponieważ koty z reguły nie tolerują niektórych źródeł biała, w produkcie znajdziemy tylko jedno źródło – lekkostrawnego kurczaka. Co ważne, zawarte w karmie mięso – dzięki wysokim standardom produkcji – zostało podgrzane tylko raz, co zapobiega kilkakrotnej denaturacji (niszczeniu protein wysokiej jakości). Taki sposób produkcji pozwala także na zachowanie najważniejszych witamin i składników odżywczych.

W karmie znajduje się aż 40 proc. świeżego mięsa oraz 30 proc. suszonego. Dodatkowo 5 proc. stanowi hydrolizowana wątroba bogata w witaminy i łatwo przyswajalne białka. Poza wymienionymi składnikami, w karmie znajdziemy lekkostrawny ryż.

 

karma optimanova - psy

 

Karma dla psa z dużą zawartością mięsa

Rodzajów karm dla psów OptimaNova jest wiele, dlatego do ogólnej charakterystyki wybraliśmy dość uniwersalny produkt dla dorosłych psów wszystkich ras Optimanova Adult Mobility Kurczak&Ryż. Karma ta przeznaczona jest dla większości psów, ponieważ ma bezpieczny skład i zawiera bogate składniki odżywcze. Wśród nich znajdziemy witaminę D (regulującą minerały w organizmie), kwasy Omega-3 i Omega-6 (o działaniu przeciwzapalnym i wspomagającym chrząstki i stawy), glukozaminę i chondroitynę (nawilżające stawy i wzmacniające torebki stawowe).

Omawiana karma dla psów zawiera aż 65 proc. mięsa drobiowego, z czego 35 proc. to mięso świeże. Co ważne, mięso tu wykorzystane pochodzi z odpowiednich hodowli, dlatego może być spożywane także przez człowieka! Drób w karmie dla psów OptimaNova – podobnie jak w karmie dla kotów – jest jedynym źródłem białka, dzięki czemu można ją podawać również dla psów o delikatnym układzie pokarmowym czy dla alergików. Poza mięsem w składzie znajdziemy ryż oraz prebiotyki FOS i MOS, zapewniające prawidłową pracę jelit i hamujące rozwój bakterii. Ponadto wszystkie karmy tej hiszpańskiej marki nie zawierają składników GMO czy sztucznych substancji.

 

64193_PLA_Visan_Optimanova_Kitten_6

 

Opinie na temat karmy OptimaNova

Karmy OptimaNova już od jakiegoś czasu popularne są w polskiej blogosferze. Zdecydowana większość klientów, która zakupiła produkt, jest bardzo zadowolona z karm tej marki – zarówno w przypadku kotów, jak i psów. Szczególnym uznaniem cieszą się właściwości karmy, takie jak brak glutenu czy hipoalergiczne składniki. Karma zbiera pozytywne opinie także na serwisach, tj. Ceneo czy na stronach sklepów internetowych.

 

Ile to kosztuje? Gdzie najtaniej?

W Polsce sprzedawców karmy OptimaNova jest niewielu. Wśród najbardziej znanych sklepów ceny są na podobnym poziomie. W przypadku karm w opakowaniach 2 kg dla kotów, ceny plasują się od 46 zł w sklepie Wszystkodlazwierzat.pl, po nawet 60 zł w innych punktach sprzedaży online. Z kolei omawiana karma dla psów jest dostępna w znacznie mniejszym zakresie. Decydując się na zakup, warto odwiedzić stronę wyłącznego dystrybutora karm OptimaNova w Polsce – sklepu Wszystkodlazwierzat.pl. Produkty tej hiszpańskiej marki trafiają do sklepu bezpośrednio, przez co ceny także są niższe. Szczególnie opłacalnym zakupem są karmy w opakowaniach  po 12 kg (zamiast 2 kg) – wtedy koszt dla np. wspomnianej karmy dla psów wyniesie 212 zł, czyli oszczędzamy ponad 30 proc.

 

dry-cat-food-1467385919KAV

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525