coffeee2

Kawa w kapsułkach: zalety i wady

by • 13/03/2019 • KuchniaComments (0)3117

 

Kawa w kapsułkach szturmem zdobyła podniebienia miłośników kawy w naszym kraju. Jest smaczna, szybka w przygotowaniu i powszechnie dostępna. Czy uda się jej przebić pod względem popularności klasyczną kawę ziarnistą, uznawaną za najbardziej aromatyczną formę napoju królów dostępną w sprzedaży? Sporo zależy od tego, na co przede wszystkim zwraca uwagę konkretny konsument. Każdy z nas ma nieco inne kryteria wyboru, które są dla niego najważniejsze.

 

Smak i aromat

To bardzo subiektywna kwestia. To, co smakuje jednemu miłośnikowi czarnego naparu, niekoniecznie musi wpisywać się w upodobania innych. Aromat klasycznej kawy ziarnistej z pewnością jest nie do podrobienia. Fakt, że kapsułki są szczelne i cały czas pozostają zamknięte aż do momentu umieszczenia ich w ekspresie, zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Wybór między nimi nie jest prosty, dlatego najlepiej spróbować po prostu różnych gatunków kawy, zarówno w ziarnach, jak i w kapsułkach i dopiero wtedy zdecydować, która z form bardziej nam odpowiada.

 

Sposób przyrządzania

Tu kawa w kapsułkach zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie. Przygotowanie ulubionej kawy, która prezentuje się i smakuje dokładnie jak ta sprzedawana w kawiarni, zajmuje dosłownie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy odpowiedni ekspres do kawy i kapsułki. Przygotowanie podobnej kawy z wykorzystaniem zwykłej kawy ziarnistej wymaga o wiele więcej czasu. Poza ekspresem musimy też zaopatrzyć się w tym celu w różnego rodzaju dodatki smakowe. W przypadku kapsułek sprawa jest o wiele prostsza. Do dyspozycji klientów są obecnie nie tylko kapsułki z klasyczną, czarną kawą, ale i różne wersje kawy z mlekiem, czy napoje smakowe. Dobrym wyborem dla niezdecydowanych są zestawy testowe, składające się z kilku różnych wariantów kapsułek. W takich zestawach sprzedawane są na przykład kapsułki Tchibo.

 

Cena

Większość osób wymienia cenę kaw w kapsułkach jako ich podstawową wadę. Rzeczywiście, w przeliczeniu na pojedynczą filiżankę, przygotowanie napoju z wykorzystaniem kawy ziarnistej kosztuje mniej. Dobrym sposobem na obniżenie kosztów użytkowania ekspresów na kapsułki są kapsułki do napełniania tchibo. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że z wykorzystaniem tego typu kapsułek przygotujemy tylko ograniczony zestaw kaw. Do zaparzenia bardziej wymyślnych napojów kawowych, będziemy musieli mimo wszystko zaopatrzyć się w oryginalne kapsułki. W przypadku kawy ziarnistej dodatkowym kosztem będą różnego rodzaju syropy i dodatki niezbędne do przygotowania kaw smakowych.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3