seks w ciazy

W jakim wieku najlepiej urodzić dziecko?

by • 07/01/2018 • Dziecko, Na czasie, ZdrowieComments (1)5305

 

Niż demograficzny, bieg za karierą i chęć pozostania jak najdłużej singlem sprawiają, że coraz więcej Polek odkłada decyzję dotyczącą macierzyństwo. Niestety, lansowanie mody na życie bez obowiązków, zobowiązań kształtuje się w naszych głowach na tyle mocno, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Kiedy urodzić dziecko? Czy powinniśmy zdecydować się na ciążę w konkretnym czasie i wieku? Od czego to zależy i dlaczego warto o tym wcześniej pomyśleć?

 

PŁODNOŚĆ

Kobiety mogą zajść w ciążę już mniej więcej w dwa, trzy, cztery lata od czasu pierwszej miesiączki. Warto jednak wiedzieć, że szczyt ich płodności przypada na około 25. rok życia. Taka „ciążowa” forma” utrzymuje się wówczas przez około dziesięć lat. Dopiero po 35. roku wyraźnie się ten wskaźnik obniża, przez co kobiety mogą mieć problem z zajściem w ciążę właśnie tuż przed 40. rokiem życia

Sugerując się opiniami lekarzy i ekspertów najlepszy okres na macierzyństwo to ten przed trzydziestką. Porównując jednak czasy współczesne z tym, jak było w przeszłości, ten okres świadomości społecznej i akceptacji macierzyństwa nieco się przesunął. Niegdyś ciąża była sposobem na ułożenie sobie życia, założenia rodziny i osiągnięcia cennej stabilizacji. Obecnie wiąże się ona (w pierwszym odczuciu) z problemami, zburzeniem swoich zawodowych planów, końcem realizowania swoich marzeń.

 

25-LATKA ZDOBYWA ŚWIAT

To w wieku 25 lat najczęściej kobiety zaczynają dopiero zdobywać świat. Świeżo upieczone studentki marzą o znalezieniu wymarzonej pracy, często dopiero wtedy poszukują lub też wcale im się nie spieszy ze znalezieniem partnera. Liczy się chwila, to co jest tu i teraz! Wyobrażacie sobie, że właśnie teraz, w obecnej sytuacji musicie poradzić sobie z taką kolejnością wydarzeń? Na pewno nie jest to prostym zadaniem, ale z drugiej strony istnieje dużo par, które sobie z tym świetnie radzi, nie rezygnując od razu ze swoich marzeń czy zawodowych pragnień.

W dzisiejszych czasach kobiety zwykle odwlekają decyzję o macierzyństwie. Nie znajdują one nigdy idealnego momentu, sytuacji i przekonującego argumentu, że to właśnie teraz powinny starać się o dziecko. Zawsze jest coś ważniejszego: strach o pracę, lęk przed finansowymi zobowiązaniami wobec dzieciaka. Na pewno zauważyłyście w swoim otoczeniu pary, które nie potrafią zdecydować się na macierzyństwo. Praca, pogoń za pieniądzem, chęć spełniania swoich marzeń jest często od nich silniejsza.

Jeśli chodzi o idealny czas na zajście w ciążę, każda kobieta powinna odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Spytajcie samą siebie, kiedy chciałybyście urodzić swojego potomka, co mogę zrobić, żeby mi się to udało oraz znaleźć sposoby na ułożenie sobie zarówno życia prywatnego z zawodowym tak, żeby nie stracić tej odpowiedniej chwili na urodzenie swojego dziecka.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

One Response to W jakim wieku najlepiej urodzić dziecko?

  1. Elżbieta pisze:

    Dobrze jest jak matka jest gotowa bo ma wsparcie swojego partnera,oboje tego pragną finansowo sobie poradzą,bo takie zabezpieczenie jest ważne..Po czterdziestce poród to trochę ryzyko ,kontrola lekarza przez cały okres to bardzo ważne.Ja miałam 27 lat przy porodzie,i miałam poród bardzo ciężki trochę z powikłaniami,odbierała pielęgnarka pracując drugą nockę,Była infekcja w naszym mieście na óddziałe noworodków i zawozili do najbliższych szpitali i było trochę oblężenie.Jednakże córka urodziła się zdrowa.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12