seks w ciazy

W jakim wieku najlepiej urodzić dziecko?

by • 07/01/2018 • Dziecko, Na czasie, ZdrowieComments (1)4401

 

MODA HOLLYWOOD

Większość par w średnim wieku prowadzi spokojne i ustabilizowane życie. Wszystko jest poukładane, wymuskane i zaplanowane na kilka lat do przodu. Jedynym problemem wydają się być zawodowe obowiązki, pielęgnowanie relacji z przyjaciółmi i rodziną oraz to, gdzie w tym roku udać się na letni urlop. Podczas ostatniej dekady można uważnie zaobserwować pewien hollywoodzki trend, czyli modę na późniejsze macierzyństwo. Niewątpliwie przyszła ona do nas z Zachodu, gdzie późne macierzyństwo jest tam na porządku dziennym.

Co łączy ze sobą Nicole Kidman, Salmę Hayek, Umę Thurman? Wszystkie panie zaszły w ciążę po czterdziestym roku życia. Psychologowie usilnie namawiają: „Zostań matką wtedy, gdy będziesz na to gotowa!”. Można więc przypuszczać, że aktorki świadomie podjęły decyzję o tak późnym macierzyństwie, decydując się najpierw na rozwój swojej kariery, a dopiero potem na założenie rodziny.

Czy ciąża w takim wieku wiąże się z pewnym ryzykiem? Przykre konsekwencje nie muszą dotknąć i spotkać każdej kobiety. Warto jednak zdawać sobie z nich sprawę, szczególnie w przypadku świadomej decyzji macierzyństwa właśnie po czterdziestce. Po pierwsze, może ona doprowadzić do znacznego wyczerpania organizmu ciężarnej. Po drugie, wraz z wiekiem rośnie ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu, szczególnie zespołu Downa. Po trzecie, ciąża u kobiet po 45. roku życia wiąże się z dużym ryzykiem poronienia i przedwczesnego porodu, a co równie ważne macierzyństwo to niezwykle trudny okres dla każdej kobiety, na który poświęcają znacznie więcej energii, niż mają.

 

INDYWIDUALNA SPRAWA

Decyzja o macierzyństwie powinna zostać podjęta świadomie. Musisz brać pod uwagę wszystkie czynniki i warunki, które zagwarantują Ci to, że myśli o urodzeniu swojego potomka uszczęśliwią cię, a nie zmartwią i wywołają przygnębienie i lęk przed przyszłością. Kobieta powinna decydować się na ciążę w pełnej świadomości swojego działania, musi zdawać sobie sprawę ze wszelkich konsekwencji i obowiązków z nich wynikających. Co ważne, partner również powinien brać udział w takich decyzyjnych rozmowach. Jeśli żyjecie w stałym związku i marzycie o wspólnym dziecku, pomyślcie o tym razem.

Pamiętaj, że oboje partnerów ma obowiązek wychować swoje dziecko. Musisz czuć wsparcie i poczucie bezpieczeństwa od swojego ukochanego. Jeśli poczujesz, że zarówno Ty jak i on jesteście gotowi podjąć nowe wyzwania i sprostacie wszystkim macierzyńskim zadaniom, nie zastanawiajcie się ani chwili. Niestety, dużą kwestią odgrywa tu sytuacja materialna, ponieważ niewątpliwie dziecko będzie dla Was przysłowiową skarbonką. Jeśli macie taki finansowy komfort, nie macie się, czego obawiać. Z drugiej strony, jeśli Wam go brakuje, możecie garściami czerpać mnóstwo inspiracji z par, które mimo braku takiego finansowego bezpieczeństwa, świetnie sobie radzą i potrafią zadbać o swoje dziecko.

 

Grunt to chcieć i lubić dobre wyzwania! Jakimi cennymi poradami i wskazówkami służyłybyście przyszłym matkom? Piszcie swoje opinie w komentarzach!

 

OS

Pin It

Related Posts

One Response to W jakim wieku najlepiej urodzić dziecko?

  1. Elżbieta pisze:

    Dobrze jest jak matka jest gotowa bo ma wsparcie swojego partnera,oboje tego pragną finansowo sobie poradzą,bo takie zabezpieczenie jest ważne..Po czterdziestce poród to trochę ryzyko ,kontrola lekarza przez cały okres to bardzo ważne.Ja miałam 27 lat przy porodzie,i miałam poród bardzo ciężki trochę z powikłaniami,odbierała pielęgnarka pracując drugą nockę,Była infekcja w naszym mieście na óddziałe noworodków i zawozili do najbliższych szpitali i było trochę oblężenie.Jednakże córka urodziła się zdrowa.

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525