kobietacover5

Klimatyzacja do domu w Warszawie – czy każdy może ją mieć?

by • 03/09/2018 • DomComments (0)728

 

Klimatyzatory wielu osobom kojarzą się wyłącznie ze sklepami lub luksusowymi pokojami hotelowymi. Wciąż w świadomości znacznej większości są to urządzenia bardzo drogie, stanowiące zbędny wydatek przy naszym klimacie. Tymczasem ani koszty klimatyzatorów, ani ich eksploatacji nie są wysokie – a korzystanie z ich funkcji ma uzasadnienie przez cały rok nawet w kraju położonym w strefie umiarkowanej, gdzie temperatury nie są szczególnie wysokie przez większą część roku.

 

Klimatyzacja w domu – nie tak droga, jak się wydaje

Czasy, kiedy klimatyzatory były przeznaczone wyłącznie do lokali użytkowych, które mogły sobie pozwolić na tak duży wydatek, na szczęście już minęły. Powszechnie dostępne są już modele zaprojektowane specjalnie do mieszkań – nie tylko tańsze, ale także dostosowane do wnętrz mieszkalnych pod względem rozmiaru i designu.

 

Ceny klimatyzacji do domu zaczynają się już od 2000 złotych, natomiast montaż jednostki zewnętrznej i wewnętrznej – od 500 zł. Oczywiście można przebierać wśród modeli, również z wyższych półek cenowych – zazwyczaj są nie tylko atrakcyjniejsze wizualnie, ale przede wszystkim bardziej ekonomiczne, o wyższej klasie energooszczędności. Mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak jonizacja powietrza, znacznie poprawiająca jego jakość – co jest szczególnie pożądane w domach, w których przebywają dzieci lub osoby chore na astmę. Na rynku internetowym można znaleźć także tańsze urządzenia, jednak warto dokładnie sprawdzić ich producentów przed zakupem – czasem są to sprowadzane sprzęty niewiadomego pochodzenia, które mogą nie tylko pobierać duże ilości prądu, ale również cechować się krótką żywotnością. Warto zdecydować się na klimatyzację do domu od sprawdzonych producentów – nie tylko ma się wtedy pewność odnośnie parametrów zakupionego sprzętu, ale można także liczyć na jego profesjonalny montaż, przeprowadzony przez fachowców.

 

Chłodzenie i ogrzewanie domu klimatyzatorem

Klimatyzacja w domach nadal kojarzy nam się bardziej z wyposażeniem mieszkań w egzotycznych krajach, gdzie przez większą część roku panują tropikalne temperatury, niż z Warszawą. Niesłusznie – klimatyzatory bowiem posiadają nie tylko funkcję chłodzącą, ale również grzewczą, dzięki czemu można z nich korzystać przez cały rok, również w naszym klimacie, gdzie przeważająca ilość miesięcy jest raczej chłodna.

 

Klimatyzacja do domu w Warszawie – czy opłaca się ją zakładać w stolicy?

Mieszkańcy Warszawy mogą zdecydowanie rozważyć klimatyzację do domu – jest to rozwiązanie coraz częściej spotykane ze względu na coraz niższą, dostępną już dla większości klientów cenę. Klimatyzacja to nie tylko wyjątkowa ulga podczas upalnych dni lata, które potrafią dać się we znaki szczególnie w dużych miastach, gdzie wietrzenie mieszkania wiąże się często z hałasem i zanieczyszczonym powietrzem. Może być funkcjonalnym wyposażeniem mieszkania przez cały rok dzięki funkcji grzewczej, a także filtrom, które poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3