klima

Klimatyzacja w domu w Warszawie? Czy to ma sens w dużym mieście?

by • 05/06/2017 • DomComments (0)408

 

Wiele osób, zwłaszcza latem, rozważa zakup i montaż klimatyzacji we własnym domu. Większości jednak taka aparatura kojarzy się z biurowcami, sklepami albo wyłącznie samochodami. Okazuje się jednak, że wiele osób takową już posiada. Jednak czy jest sens zakładania klimatyzacji w domu w Warszawie czy Krakowie lub jakimkolwiek innym dużym, zanieczyszczonym mieście? Czy ten brud i zarazki nie pociągną za sobą większych kosztów eksploatacji?

 

Pomimo umiarkowanego klimatu w Polsce, często zdarzają się upalne lata, kiedy temperatura sięga nawet 40 stopni Celsjusza. Nie wydaje się to być tak męczące, kiedy przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu. Takie najczęściej spotyka się w biurach czy sklepach. Nasze mieszkania i domu mogą nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur, kiedy przez okna wpadają promienie słoneczne, a dach i ściany nagrzewają się od nich. Dlatego montaż klimatyzacji wydaje się słuszny nie tylko w biurze, ale również we własnym M.

 

Zalety klimatyzowanego pomieszczenia

Przede wszystkim, zajrzyj tutaj, jeśli rozważasz założenie klimatyzacji w domu w Warszawie: http://www.caligo.pl/oferta/klimatyzacja/. Okazuje się, że tak naprawdę nie ma znaczenia, czy montujemy klimatyzację w domu w Warszawie, Krakowie, Łebie czy Kazimierzu Dolnym. Wielkość miasta czy wsi oraz ich zanieczyszczenie powietrza nie ma żadnego znaczenia, ponieważ działanie klimatyzacji nie opiera się na warunkach panujących zewnątrz budynku. Pomieszczenie, w którym panuje zbyt wysoka temperatura, czyni nas sennymi, ociężałymi i sprawia problemy z koncentracją. Co więcej, utrudnia sen i odpoczynek. Dlatego warto rozważy zamontowanie klimatyzatora. Przysłuży się to przede wszystkim naszemu samopoczuciu, a wbrew pozorom klimatyzacja nie jest przydatna tylko i wyłącznie w lecie. Również zimą klimatyzatora można użyć do ogrzewania mieszkania czy domu.

 

Ile to kosztuje?

Wysokość kosztów związanych z zakupem klimatyzatora i montażu sprzętu zależy od wielu czynników. Wiąże się to głównie z miejscem zamieszkania. Stawki na wsiach będą inne niż w miastach. Pierwszym i najważniejszym wydatkiem będzie zakup klimatyzatora, który kosztuje średnio 2 tysiące złotych. Oczywiście, cena ta zależy od jego mocy, a także marki. Te najtańsze kosztują tysiąc złotych, zaś te z górnej półki nawet 5 tysięcy złotych. Dodatkowo, do tych kosztów należy doliczyć także robociznę, której wysokość zależy już od osoby wykonującej usługę.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3