wlosy2

Koloryzacja włosów – poradnik

by • 13/10/2016 • WłosyComments (0)708

 

Każda z nas lubi raz na jakiś czas zaszaleć z nową fryzurą, cieniowaniem czy kolorem włosów. Niektóre z nas pewnie nie wyobrażają sobie życie bez farbowania włosów. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele metod koloryzacji włosów. Ogromna liczba rozmaitych technik farbowania włosów pozwala nam stworzyć na głowie prawdziwe dzieło sztuki. O czym warto wiedzieć, decydując się na koloryzację? Jaką technikę wybrać i która będzie dla nas najlepsza?

 

SPOSÓB 1: KOLOR ZMYWALNY 

Jeśli jeszcze dotąd nie odważyłaś się na trwałą koloryzację i boisz się, że w przyszłości będziesz żałować tej decyzji, powinnaś wybrać jeden z bezpieczniejszych sposobów – użycie farby zmywalnej.

 

Środki koloryzujące, które mogą na jakiś czas zmienić kolor Twojej fryzury, to na przykład: koloryzujące szamponetki, musy albo żele. Takie kosmetyki nie zawierają amoniaku, a kolor utrzymuje się jedynie do kilku myć. Taki rodzaj „farby” nie wnika dogłębnie wewnątrz w strukturę włosa, a jedynie utrzymuje się na zewnątrz włosa. Jeśli nie jesteś pewna, czy jesteś gotowa na diametralną przemianę i chcesz najpierw sprawdzić, czy trwała koloryzacja jest dla Ciebie – wypróbuj najpierw jeden ze zmywalnych kosmetyków i upewnij się, że decyzja o farbowaniu jest odpowiednią.

 

SPOSÓB 2: FARBA PÓŁTRWAŁA

Farby półtrwałe służą głównie do konkretnych technik koloryzacji tj. refleksy czy pasemka. Nie są w stanie one w pełni rozjaśnić naszych włosów, dlatego jeśli marzy Ci rozjaśnienie swojej fryzury, w tym przypadku nie będzie to możliwe. Ta słabsza odmiana farby dociera już do wnętrza włosa, ale kolor utrzyma się przez około 1-2 miesiące. Odcień będzie zmywał się stopniowo, jeśli więc będziesz chciała utrzymać końcowy efekt koloryzacji na dłużej, musisz liczyć się z regularnym powtarzaniem farbowania.

 

Farby półtrwałe służą jedynie tymczasowej koloryzacji. Jeśli lubisz często zmieniać fryzury, kochasz modowe ryzyko i marzą Ci się zmiany na głowie – to farba idealna dla Ciebie. Intensywne odcienie pozwolą Ci zaszaleć, np. podczas karnawału czy w trakcie upalnych wakacji. Jesteście odważne, poszukujecie modowych wrażeń? Wypróbujcie taką metodę koloryzacji, a nie pożałujecie!

 

SPOSÓB 3: TRWAŁA KOLORYZACJA

W przypadku trwałej koloryzacji mamy już do czynienia z prawdziwym procesem utleniania. Farba zmienia odcień melaniny, która jest zawarta w korze, co oznacza, że wnika ona bardzo głęboko w strukturę włosa, utrzymując nasz nowy kolor fryzury na dłużej.

 

Farby trwałe stosuje się często w celu rozjaśniania i nadania im odpowiedniego koloru. Aby efekt był udany, najpierw fryzjer powinien przeprowadzić tzw. dekoloryzację  Musisz mieć jednak tego świadomość, że odbarwienie naturalnego barwnika nie jest procesem trwałym, ponieważ odrosty nadal będą pojawiać się w Twoim naturalnym kolorze.

 

Pewną nowością we fryzjerskiej branży i kuracją polecaną przez profesjonalistów jest trwała koloryzacja oparta na olejkach. Linia farb Olia marki Garnier to rewolucyjna formuła bez amoniaku zawierająca aż 60% skoncentrowanych olejków kwiatowych, które zapewniają lepsze wnikanie koloru i pielęgnują włosy. Włosy poddane zabiegom koloryzacji mogą ulec zniszczeniu lub przesuszeniu, dlatego formuła ta ma za zadanie zapewnić nam lepsze wnikanie koloru i jednoczesną pielęgnację włosów. Eksperci Garniera odkryli, że olejek oprócz odżywiania i odbudowania włosów może nam przynieść o wiele więcej korzyści. Barwniki z linii Olia wnikają w głąb włosa, dzięki czemu możemy cieszyć się intensywnym i długotrwałym kolorem jeszcze dłużej. Ten przełomowy produkt w koloryzacji wyraźnie poprawia kondycję włosów, dodając im blasku i przywracając zdrowy wygląd.

 

Marzycie o intensywnym odcieniu i diametralnej odmianie? Teraz już wiecie, na co się zdecydować i w jaki sposób to zrobić. Koloryzacja włosów – TAK, ale pamiętajcie, że warto wówczas zadbać o skuteczną ich pielęgnacją, aby cieszyć się nie tylko pięknym odcieniem, ale także zdrowymi, błyszczącymi i miękkimi włosami.  Skorzystaj z porady fryzjera, który pomoże Ci w doborze idealnego koloru dopasowanego do Twojej cery i karnacji.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525