uchniabarek

Komfortowa kuchnia: o czym warto pamiętać?

by • 25/07/2016 • DomComments (0)1687

 

W dzisiejszych czasach kuchnia nie jest już miejscem, do którego wstęp ma tylko gospodyni, trudno dostępnym dla gości i ukrytych przed ich wzrokiem. Obecnie coraz częściej staje się komfortowym miejscem, którym chcemy pochwalić się przed wszystkimi. Jak wyczarować kuchnię, która będzie funkcjonalna i estetyczna?

 

Oświetlenie – podstawa komfortu w kuchni

Przygotowywanie różnych potraw wymaga dobrego oświetlenia – to nie ulega wątpliwości. Bez dobrego światła trudno będzie posiekać zioła, udekorować tort czy nawet obrać dokładnie warzywa. Jest to szczególnie istotne także ze względu na fakt, że wiele pomieszczeń kuchennych pozbawionych jest światła słonecznego; jeśli mamy w kuchni okno, jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami! Koniecznie wykorzystajmy naturalne światło i nie zasłaniajmy okna żaluzjami bądź roletami. W kuchni musimy zapewnić sobie kilka rodzajów oświetlenia. Po pierwsze – oświetlenie centralne. Jest to zwykle oświetlenie sufitowe o sporej mocy. Nie możemy zapomnieć o oświetleniu funkcjonalnym, czy znajdującym się np. nad blatem roboczym (zwykle pod szafkami kuchennymi) bądź nad kuchenką. Ostatnim elementem jest oświetlenie dekoracyjne – mogą być to np. kinkiety nad narożnikiem kuchennym, o łagodnym, nastrojowym świetle.

 

Bezcenny minimalizm

Chociaż nadal w modzie są kuchnie rustykalne, coraz częściej decydujemy się na wnętrza w stylu minimalistycznym. Ma on bez wątpienia wiele zalet; komfort poruszania się po takim pomieszczeniu i gotowania w nim jest naprawdę wysoki. Dzięki ukryciu sprzętów kuchennych pod obudową zyskujemy poczucie dużej przestrzeni, a proste wykończenia nie rozpraszają nas podczas pracy i dodają wnętrzu elegancji. Nie możemy jednak przesadzić – oszczędne dekoracyjne dodatki oraz pomysłowe akcesoria są niezbędne w każdej kuchni. Starajmy się jednak ograniczyć ich liczbę oraz umieścić je w poręcznych pojemnikach, gustownych koszach lub zamykanych szufladach. W minimalistycznym wnętrzu świetnie sprawdzą się też systemy z drzwiami przesuwnymi.

 

A może kuchnia z jadalnią?

Coraz większym powodzeniem cieszy się również łączenie kuchni z jadalnią. Dawniej było to nieco problematyczne, ze względu m.in. na głośną pracę i nieciekawy wygląd urządzeń kuchennych, czy też na kuchenne zapachy rozchodzące się po całym pomieszczeniu. Obecnie mamy do dyspozycji wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają niemal całkowicie wyeliminować te problemy. Kuchnia z jadalnią jest zatem doskonałym pomysłem na połączenie funkcjonalności i estetyki. Wystarczy odpowiedni okap, pozwalający na pozbycie się niechcianych zapachów; możemy wybrać modele wyciągane spod blatu, imitujące lampę sufitową lub tradycyjne. Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiednich urządzeń kuchennych, które wpasują się w charakter naszej jadalni. Ten praktyczny pomysł pozwoli nam oszczędzić nieco miejsca, sprawdzi się też świetnie podczas towarzyskich spotkań połączonych ze wspólnym gotowaniem. Pamiętajmy, że w takiej kuchni połączonej z jadalnią przyda się naprawdę duży, drewniany stół – idealny do tego, by usadzić przy nim całą rodzinę!

 

Nowoczesna kuchnia może być zarówno komfortowa, jak i estetyczna. Wypróbuj nasze sposoby, aby stworzyć funkcjonalne i przyjazne domownikom oraz gościom wnętrze.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525