wypwlos 13.09.06

Najpopularniejsze problemy z kondycją włosów

by • 13/09/2017 • UrodaComments (0)589

 

Zdrowe, gęste włosy to marzenie każdego. Należy jednak odpowiednio o nie dbać, by jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Osłabione, nieodpowiednio odżywione włosy często bowiem wypadają i tracą blask. Na dodatek, końcówki stają się podatne na złamania.

 

Włosy wypadają z różnych powodów. Oprócz złej diety i problemów zdrowotnych, są także narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

 

Silny wiatr, promieniowanie UV, wilgoć, zimne powietrze czy niskie temperatury – to wszystko może mieć wpływ na wygląd włosów. Warto jednak chronić je każdego dnia, sięgając po odpowiednie kosmetyki, które pomogą w odpowiednim odżywieniu struktury włosa.

 

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Kiedy włosy zaczynają wypadać, warto odnaleźć przyczynę tego problemu. Zła dieta, stres, papierosy – to wszystko może powodować osłabienie kondycji włosów oraz ich utratę. Osłabienie włosów może być również skutkiem małej ilości snu.

Niekiedy zdarza się również, że problem z wypadaniem włosów jest spowodowany chorobami, takimi jak zaburzenia hormonalne, choroby skóry lub tarczycy.Problem wypadających włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Przyczyną osłabienia włosów często bywa nieodpowiednia dieta i niedobory. Za zdrowie włosów odpowiadają zarówno kwasy tłuszczowe Omega 3, jak i witamina D3. Za nadmierne wypadanie włosów może również odpowiadać niedobór niektórych pierwiastków w organizmie, takich jak żelazo. Niekorzystnie na ogólny wygląd włosów wpływa też brak witamin, substancji odżywczych czy związków mineralnych.

 

Co zrobić, by włosy nie wypadały?

Delikatne włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Aby zachować je w jak najlepszej kondycji należy unikać płukania ich przy użyciu gorącej wody oraz stosowania stylizacji na gorąco. Dla pięknych włosów ważne jest również odpowiednie nawilżenie od środka, jak i unikanie spożywania wysoko przetworzonego jedzenia i kofeiny. Szkodliwy wpływ na kondycję włosów ma także palenie papierosów.

Każdy, kto chce dobrze dbać o swą urodę, powinien pamiętać o tym, że ruch również ma ogromne znaczenie. Jest też istotny dla zdrowia włosów. O kondycję włosów można dbać poprzez ich regularne podcinanie i pielęgnowanie dobrej jakości kosmetykami. Należy natomiast unikać sięgania po zbyt obfite ilości środków pielęgnacyjnych. Dobrze też pamiętać o tym, by delikatnie obchodzić się ze swoimi włosami na co dzień, a zwłaszcza tuż po ich umyciu.

O włosy warto dbać regularnie, aby dostarczać im wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Oprócz dobrej diety, która jest dla włosów niezwykle ważna, dobrze też wspomagać je preparatami leczniczymi, wykazujący się szybkim i intensywnym działaniem.

Oprócz leków i suplementów, warto też decydować się na domowe sposoby, które pozwolą zadbać o lepszą kondycję włosów. Na włosy doskonale działają jajka, maseczka z awokado czy okład z siemienia lnianego. Doskonale sprawdza się również płukanka z octu jabłkowego bądź zielonej herbaty.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525