Zrzut ekranu 2019-12-18 o 10.40.39

Czy możesz otworzyć konto bankowe przez internet?

by • 18/12/2019 • PracaComments (0)242

 

Przez wiele lat byliśmy przyzwyczajeni do tego, że w celu otwarcia konta bankowego trzeba udać się do placówki banku. Tymczasem istnieje inny sposób na to, by szybko i bez zbędnych formalności otworzyć konto bankowe. Niezbędny będzie w tym dostęp do internetu. Jak załatwić otwarcie konta w ten sposób i dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

 

Co jest potrzebne do otwarcia konta osobistego przez internet?
Aby otworzyć konto osobiste za pośrednictwem internetu, trzeba przygotować dowód potwierdzający naszą tożsamość. Najlepiej, jeśli będzie to dowód osobisty. To podstawowy dokument, którym potwierdzimy swoją tożsamość w trakcie podpisywania umowy, choć można posłużyć się również innym dokumentem, np. paszportem. Oprócz tego ważne jest przygotowanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. Ich podanie jest wymagane w specjalnym formularzu dostępnym online, na stronie internetowej banku. Bez tego przeprowadzenie procedury otwierania konta internetowo będzie niemożliwe.

 

Jak wygląda procedura zakładania rachunku bankowego przez internet?
Rachunek bankowy przez internet zakłada się w bardzo prosty sposób. Na stronie banku dostępny jest formularz z polami gotowymi do wypełnienia. Wpisuje się w nim podstawowe informacje na swój temat, a więc: imię, nazwisko, numer PESEL, a także podaje swoje dane kontaktowe, by konsultant banku mógł się z nami umówić na konkretny termin podpisania umowy. Wkrótce po wypełnieniu danych odbiera się telefon z banku i można umówić się na wizytę kuriera, określając nie tylko dzień i godzinę, lecz również miejsce, w którym taka umowa zostanie odebrana. To bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ na miejsce podpisania umowy można wybrać w takim przypadku zarówno miejsce zamieszkania, jak i adres, pod którym się pracuje w ciągu tygodnia lub jeszcze inną lokalizację, w której się będziemy znajdować. Gdy pojawia się kurier, trzeba mu okazać dowód tożsamości i złożyć podpisy na dwóch egzemplarzach umowy dotyczącej rachunku bankowego. Pierwszy egzemplarz zostawiamy dla siebie, natomiast z drugim kurier udaje się do siedziby głównej banku. Gdy podpisy zostaną zweryfikowane przez pracowników banku, konto jest uruchamiane. Zwykle trzeba czekać na to od 1 do 3 dni roboczych.

 

Dlaczego warto otworzyć konto osobiste przez internet?
Otwieranie konta osobistego przez internet ma wiele zalet. Oszczędzamy przede wszystkim czas i pieniądze na dojazd do placówki banku, szczególnie jeśli znajduje się ona w innej miejscowości lub w innej części miasta. Po drugie, unikamy również długiego oczekiwania w kolejce i sytuacji, w której nie zdążymy do banku, ze względu na jego ograniczone godziny pracy. Warto wiedzieć też o tym, że banki nie pracują w soboty i niedziele (poza placówkami zlokalizowanymi w galeriach handlowych – te są czynne w godzinach pracy konkretnego centrum handlowego), stąd też, gdy jesteśmy osobami zajętymi, ze względu na szereg obowiązków w ciągu tygodnia trudno nam będzie podpisać umowę o rachunek bankowy bezpośrednio w placówce. Jedynym problemem, z którym trzeba się zmierzyć, jest czas oczekiwania na otwarcie konta rejestrowanego internetowo. Przy wizycie osobistej konto działa już tego samego lub kolejnego dnia. Odczekanie od jednego do kilku dni roboczych nie powinno być jednak w takiej sytuacji problemem. Warto się do tego przygotować i gdy chcemy korzystać z konta już w wybranym przez siebie dniu, wcześniej załatwić wszelkiego rodzaju formalności. W ten sposób zyskamy pewność, że konto będzie już aktywne, gdy będziemy chcieli z niego korzystać (np. przy płatnościach mobilnych w sklepie podczas weekendowych zakupów).

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3