dsd

Kosmetyki nawilżające – TOP 3

by • 24/01/2020 • Pielęgnacja ciała, UrodaComments (0)702

 

Młody wygląd w dużej mierze uzależniony jest od opanowania trudnej sztuki, jaką jest utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Niektórzy powiedzą, że to proste, bo przecież jest mnóstwo kosmetyków, które zrobią to za nas. Niestety, nic bardziej mylnego. Wiele z nich nie przynosi pożądanych efektów, jeśli ignorowana jest wewnętrzna pielęgnacja organizmu – odpowiednia dieta, poziom nawodnienia, ilość snu, itd. Sprawdź, jak zmienić swoje nawyki, aby zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry i dlaczego potrzebujesz kremu Loreal ekspert nawilżenia, kremu pod oczy i mgiełki wodnej.

 

Gospodarka wodna organizmu człowieka

Organizm człowieka traci ponad dwa litry wody dziennie. To ogromna ilość, która wydostaje się na zewnątrz, a jeśli uświadomimy sobie, że aż 0,5 litra wyparowuje poprzez skórę, to dostrzegamy problem z całą jego mocą. Skupiając się na skutkach niedoboru wilgoci tylko w samej skórze, można je podsumować jednym stwierdzeniem. Skóra starzeje się w przyspieszonym tempie. Woda potrzebna jest niemal do każdego procesu, który zachodzi w skórze. Produkcja kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry nie uda się bez odpowiedniego poziomu wilgoci. Wraz z wiekiem spada produkcja kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie wody w skórze. I tu mamy do czynienia z prawdziwym błędnym kołem, bo bez odpowiedniej ilości wody organizm ograniczy wytwarzanie kwasu hialuronowego, a z kolei jego brak spowoduje jeszcze większą utratę wilgoci. Należy więc natychmiast wprowadzić zmiany w swoim trybie życia. Wówczas tylko tak skuteczne kosmetyki, jak Loreal ekspert nawilżenia mogą pomóc w zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i co za tym idzie – młodego wyglądu.

 

To możesz zmienić już dziś

Skoro codziennie nasz organizm traci ponad dwa litry wody, to należy ją uzupełnić. Pij co najmniej tyle samo, a wówczas twoja skóra tego nie odczuje tak bardzo. Musisz zadbać o właściwe nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywasz. Zarówno klimatyzacja, jak i ogrzewanie wpływają na nadmierną utratę wody. Proste urządzenie nawilżające może rozwiązać ten problem.

Należy zadbać o właściwą pielęgnację skóry, a szczególnie o jej naturalny płaszcz lipidowy. To on „uszczelnia” skórę i nie pozwala na nadmierną utratę wody. Jednak żele i mydła niszczą tę barierę ochronną, co bardzo niekorzystnie odbija się na kondycji skóry. Należy zatem używać łagodnych środków myjących zawierających oleje natłuszczające, które wspomagają odbudowę płaszcza lipidowego skóry.

 

Loreal ekspert nawilżenia, krem pod oczy i wodna mgiełka – TOP 3 w nawilżaniu

Szczególnie należy zadbać o właściwy poziom nawilżenia skóry twarzy. Tu jednak z pomocą przychodzi Loreal ekspert nawilżenia. To krem na noc przeznaczony dla wszystkich typów skóry. Dzięki specjalnym molekułom nawilżającym oraz dużej zawartości kwasów tłuszczowych i witaminy B5 zapewnia doskonałą kondycję każdej cery. Jeśli równocześnie zastosujesz dobry krem pod oczy i cudownie działającą mgiełkę do twarzy, to osiągniesz perfekcyjne efekty w obszarze nawilżania twarzy.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.