sdsds

Kredyt na samochód – czym się kierować, przeglądając dostępne możliwości?

by • 24/01/2020 • Styl życiaComments (0)101

 

Kredyt na samochód pozwala na uzyskanie środków na zakup auta. O czym musisz pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej pożyczki z banku?

 

Zakup auta na kredyt

Kupno nowego samochodu niemal zawsze wiąże się z dużym wydatkiem finansowym – na tyle wymagającym, że nie każdy jest w stanie samodzielnie sfinansować taką transakcję. I choć możliwości pomocy jest bardzo wiele, można przecież np. pożyczyć pieniądze od znajomych, to mimo wszystko najbezpieczniejszą i nierzadko najkorzystniejszą metodą okazuje się kredyt na samochód. Co ciekawe, pomimo nazwy tego rodzaju pożyczkę można zaciągnąć również na motocykl lub jacht, często dostępne są też bardzo wysokie kwoty finansowania, dochodzące np. do 500 000 zł. Dzięki kredytowi na samochód kupno nowego auta jest bliżej ciebie niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Kredyt na samochód – co musisz wiedzieć?

Przede wszystkim należy podkreślić, że warunki zaciągnięcia kredytu samochodowego mogą się znacząco od siebie różnić, a zależy to od wielu czynników – z tego też powodu przed decyzją o takim zobowiązaniu warto sprawdzić oferty kilku banków. Ponadto do twojego wyboru (oprócz zwykłego kredytu na samochód) jest też kredyt gotówkowy. Główna różnica między obiema pożyczkami polega na tym, że w przypadku kredytu samochodowego zazwyczaj trzeba wskazać konkretny model auta, gdyż bywa on traktowany przez bank jako zastaw zobowiązania. W niektórych sytuacjach bank staje się również współwłaścicielem pojazdu do czasu pełnego pokrycia zadłużenia.

Mimo to kredyt na samochód jest zazwyczaj o wiele lepszym rozwiązaniem od kredytu gotówkowego, co wynika z kilku czynników. Instytucje finansowe wykazują się dużą elastycznością dotyczącą np. harmonogramu spłaty rat, do tego oferują korzystniejsze oprocentowanie niż ma to miejsce w przypadku kredytów gotówkowych. Warto zauważyć, że formalności związane z uzyskaniem kredytu na samochód nie są specjalnie skomplikowane, co również należy rozpatrywać w kategorii atutów tej metody. O faktycznych kosztach pożyczki decydują natomiast takie elementy jak:

– rzeczywiste oprocentowanie kredytu,

– wkład własny kredytobiorcy,

– wartość nabywanego pojazdu,

– czas płaty kredytu,

– faktyczne możliwości finansowe kredytobiorcy,

– wiek i stan pojazdu, jeśli chodzi o auto używane,

– ewentualne opłaty przygotowawcze.

 

Jak wybrać kredyt na samochód?

Decyzję o zaciągnięciu kredytu należy podejmować rozważnie, aby w ten sposób zminimalizować różnego rodzaju dodatkowe koszty. W tym celu najlepiej rozpatrywać jednocześnie oferty kredytowe kilku banków, dzięki czemu możesz porównać ich walory i wady. To zadanie możesz sobie nieco ułatwić – wystarczy skorzystać z takich narzędzi sieciowych, jak:

– porównywarki kredytów na samochód,

– wyszukiwarki kredytów na samochód,

– rankingów kredytów na samochód,

– kalkulatorów kredytów na samochód.

W ten sposób podejmiesz pierwsze kroki ku zaciągnięciu kredytu bez wychodzenia z domu. W wielu przypadkach możesz uzyskać pożyczkę on-line, jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, udaj się do placówki wybranego banku.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525