urodkrem 13.09.06

Krem do cery trądzikowej – jaki wybrać?

by • 13/09/2017 • UrodaComments (0)621

 

Wybierając krem do cery trądzikowej, należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Nie wszystkie produkty drogeryjne sprawdzą się do pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy. Niektóre mogą wręcz pogłębić problem.

 

Jaki krem do cery trądzikowej jest najlepszy?

Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Pewne jest jednak, że cera trądzikowa – podobnie jak i tłusta – potrzebuje nie tylko zmatowienia, ale także nawilżenia. Powszechnym błędem popełnianym przez osoby zmagające się z problemem wyprysków i zmian skórnych jest stosowanie preparatów wysuszających, które przesuszają i podrażniają skórę.

Dobry krem do cery trądzikowej nie może zatykać porów. Ważne, aby nawilżał, ale nie był tłusty, bo tylko pogorszy trądzik. Producenci często zamieszczają wskazówki na opakowaniach, np. „oil-free”, dzięki czemu od razu wiemy, czy dany krem sprawdzi się do naszej skóry.

Jeżeli trądzik występuje na całej twarzy i jest bardzo widoczny, nie warto eksperymentować z kremami drogeryjnymi. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po rozwiązania apteczne, albo udać się do lekarza-dermatologa, który zapisze konkretne antybiotyki. Leki mogą być przyjmowane doustnie jak i przyjmować postać maści nakładanej bezpośrednio na skórę.

 

Składniki kremów do skóry

Krem do cery trądzikowej zawiera najczęściej kwas glikolowy lub salicylowy, nadtlenek benzoilu lub retinoidy. Wybierając preparat na bazie kwasów należy pamiętać o dobrym nawilżeniu skóry po użyciu specyfiku.

Nadtlenek benzoilu jest natomiast jedną z najsilniejszych substancji wykorzystywanych do leczenia trądziku, niemniej może przesuszać cerę. Osoby o bardzo wrażliwej skórze nie powinny w ogóle sięgać po kremy z dodatkiem benzoilu.

Retinoidy stanowią bardzo nierówną grupę substancji – niektóre przejawiają silniejsze, inne – mocniejsze działanie. O tym, który rodzaj kosmetyku będzie dla nas najlepszy powinien zdecydować dermatolog. Samodzielny dobór kremu nie zawsze kończy się szczęśliwie dla naszej skóry i może wywołać trudne do wyleczenia zmiany.

 

Kremy z ochroną przeciwsłoneczną

Preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej, oprócz nawilżania i regenerowania naskórka, powinny chronić naszą skórę przed działaniem promieni słonecznych.

Warto pamiętać, że promieniowanie ultrafioletowe może powodować poważne podrażnienia i przesuszać skórę. Wybierając odpowiedni preparat, zwróćmy zatem uwagę na filtr i zawsze wybierajmy możliwie jak najwyższy.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525