zawod3

Książki idealne na plażę!

by • 21/07/2014 • Książki, RozrywkaComments (0)4376

 

Wakacje to czas, kiedy znikają wszelkie kłopoty, czas zdaje się płynąć jakoś tak trochę wolniej, a my przestajemy mieć wyrzuty sumienia z powodu długiego i słodkiego leniuchowania. Urlop to także dobry czas do nadrobienia zaległości w lekturze. I tu może pojawić się konflikt pomiędzy książkami, które przeczytać należy, czyli tak zwaną klasyką gatunku, a lekturą lekką i przyjemną, czyli typowo plażową. Dziś zajmiemy się przeglądem tej drugiej kategorii powieści i zaprezentujemy wam idealne książki na plażę!

 

Dom z pyłu i snów – Brenda Reid

Jeśli wakacje, to musi być romans. W tej książce go nie zabraknie. Bohaterką jest młoda mężatka Heavenly, która wraz z mężem przeprowadza się do starego, rozsypującego się domu na Krecie. Mąż kobiety po pewnym czasie musi wracać do pracy (jest dyplomatą w Atenach), a ona musi zacząć pokonywać przeciwności losu. Zaprzyjaźnia się z charyzmatyczną Anti, oraz przystojnym Christo, który pomaga jej odbudować dom. Resztę musicie doczytać same.

 

dom-z-pylu-i-snow-b-iext3720364

 

Suknia Ślubna – Rachel Hauck

Książka opisująca historie miłosne. Główna bohaterka jest właścicielką salonu sukien ślubnych. Kiedy jednak zbliża się data jej ślubu, nie potrafi (a może nie chce?) wybrać idealnej sukni dla siebie. W końcu na aukcji kupuje wielki, stuletni kufer, w którym znajduje suknię ślubną. Zaczyna więc badać historię sukni, oraz historie panien młodych, do których należała, odkrywając przy okazji prawdę o samej sobie. Nie jest to kolejny głupiutki romans. Książka ta ma przesłanie, mówi o miłości, zaufaniu i przede wszystkim przeznaczeniu.

 

__b_9788375165852

 

Julia – Anne Forier

W wielkim skrócie: jest to historia wielkiej miłości rodem z Szekspirowskiego „Romea i Julii”. Autorka przeplata ze sobą dwie historie – współczesną i średniowieczną. Bohaterką czasów współczesnych jest młoda Amerykanka Julie, która dowiaduje się, że jest krewną innej Julii, tej którą poznajemy w historii z czasów średniowiecznych. Julie wyjeżdża więc do  malowniczej Sieny, by poznać swoje korzenie oraz niebezpieczną, rodzinną tajemnicę. Jedyną wskazówką jest pozostawiony przez jej matkę stary pamiętnik, kilka listów i stary egzemplarz “Romea i Julii”. Piękne miasteczko, piękna historia i oczywiście piękni bohaterowie. Po tej lekturze, w następne wakacje zapragniecie udać się do Włoch!

 

julia 7603 broszura.indd

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz