ksiazkicover

Książki na jesienne i zimowe wieczory

by • 21/11/2014 • Książki, RozrywkaComments (0)1890

 

 

 59093-dziewczyny-w-podrozy-amanda-pressner-1

 

DZIEWCZYNY W PODRÓŻY

AMANDA PRESSNER, HOLLY C. CORBETT, JENNIFER BAGGET

 

„Świat jest okągły i miejsce, które wydaje się końcem, równie dobrze może być początkiem” – IVY BAKER PRIEST

„Dziewczyny w podróży” to wyjątkowo inspirująca, prawdziwa i zwyczajnie piękna opowieść o sile przyjaźni, smakowaniu świata na wszystkie możliwe sposoby, pasji podróżowania i spełnianiu marzeń. Trzy przyjaciółki, cztery kontynenty i jedna niezwyczajna podróż dookoła świata, to to co znajdziecie w książce napisanej przez Amanda Pressner, Holly C. Corbett, Jennifer Baggett.

Jen, Holly i Amandy – to dwudziestoparolatki, na codzień mieszkające i pracujące  w Nowy Yorku, mieście o którym często mówi się : „New York is not a city, is a state of mind”. Pewnego dnia zawierają pakt i decydują się na roczną podróż dookoła świata. Wszystkie są na życiowych zakrętach, postanawiają rzucić nowojorskie kariery, zakończyć związki, pozamykać mieszkania i znaleźć odpowiedź na podstawowe życiowe pytania.

Czy im się to uda? Czy odnajdą poszukiwany sens?

Zaczynają wyprawę od Puszczy Amazońskiej gdzie ze starszyzną Yagua strzelają z dmuchawek, na brazylijskich plażach uczą się capoeiry, pracują jako wolontariuszki w kenijskiej szkole angażując całe siebie w pomoc najbardziej potrzebującym, wraz z tubylcami z plemienia Hmong wędrują po Wietnamie, zwiedzają Australię. Podróż przez cztery kontynenty przyniosi im wiele niezapomnianych przygód, ale przede wszystkim staje się źródłem inspiracji i przemyśleń – na temat siebie samych, stosunku do innych i do otaczającego świata.

Po przeczytaniu tej ksiązki pojawia się nieodparta chęć doświadczena cudów życia oraz możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na pojawiające się trudy codzienności. Lektura pozostawi na każdym czytelniku niezmywalny ślad cudu, jakim jest możliwość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Cudowna, pełna pozytywnych wibracji ksiązką na smutne, szare i jesiennie wieczory. Zachęcam do czytania! 

 

gemma-burgess-dziewczyny-z-nowego-jorku-cover-okladka

 

DZIEWCZYNY Z NOWEGO JORKU

GEMMA BURGES

 

Dziewczyny z Nowego Jorku to lekka, ciekawa, a zaraz inspirująca opowieść o życiu współczesnych kobiet w jednym z najbardziej hipnotyzującch miast świata – Nowym Jorku.

Na początku powieści poznajemy Pię, młodą, pełną energii i zbyt wyluzowaną dziewczynę, która przez słabość do hucznych imprez mocno zakrapianych alkoholem, traci załatwioną jej przez rodziców posadę. Mocno zdenerwowany tym faktem ojciec stawia córce ultimatum: albo w ciągu miesiąca znajdzie nową, stabilną i dobrze płatną pracę, albo ma się spakować i wróci z nim do Zurychu.

W odnajdowaniu tej właściwiej drogi będą pomagały jej cztery przyjaciółki, z którymi Pia dzieli jeden dom przy Rookhaven. Angie, Madeleine, Julia i Coco. różnią się prawie wszystkim, charakterem, planami na przyszłość, podejśćiem do życia i relacji damsko-męskich. Jedna rzecz je łączy, lojalność i oddanie wobec najbliższych przyjaciół. Czy współczesny Nowy York okaże się być łaskawy dla młodych, rozmażonych dziewczyn?.

Gemma Burges łączy w książce, Seks w wielkiem mieście z serialem Girls. Odmładza bohaterki jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat i dodaje im troche frywolnośći i beztroski. Pojawia się dużo wielkich nadzieji, zapału, planów, a ich realizacja to dla bohaterek nieznaczny wysiłek. Czyli wszystko co pojawia się u progu dorosłości. Czy dziewczyną uda się spełnić wszytskie marzenia i znaleźć tę właściwą drogę?

Przekonajcie się o tym same. Miłej lektury!

 

KJ

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525