ognisko

Kuchenka turystyczna na miarę XXI wieku – co wybrać?

by • 06/01/2016 • PodróżeComments (0)1047

 

Przygotowanie gorącej herbaty lub odgrzanie potrawy podczas biwaku, na działce i we wszystkich innych miejscach, gdy nie ma się do dyspozycji zwykłych kuchenek, nie musi być wyzwaniem. Nowoczesna turystyczna kuchenka to nie tylko szybsze gotowanie, ale również większe bezpieczeństwo, a ponadto do dyspozycji jest szereg sprzętów, które dzięki swoim kompaktowym wymiarom mogą ją doskonale zastąpić. Na co warto się zdecydować?

 

Gdy nie ma dostępu do prądu

W sytuacji, gdy potrzebna jest kuchenka do użycia w miejscu, gdzie do dyspozycji nie ma gniazdka z prądem, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na modele gazowe – znane od lat i sprawdzone podczas wielu wypraw.

Obecnie w sprzedaży oprócz kuchenek zasilanych dość sporymi i ciężkimi butlami gazowymi ma się do dyspozycji również mobilne kuchenki turystyczne na małe kartusze, czyli na naboje gazowe. Jeden wystarcza na około 150-180 minut ciągłego działania, dlatego można zabrać ze sobą ich odpowiednią liczbę, aby nie przeciążać się nadmiernie. Dodatkowo takie kuchenki posiadają wbudowane zapalniki piezoelektryczne, dlatego do ich zapalenia nie potrzeba zapałek.

Możesz również zdecydować się na tradycyjne kuchenki z większą butlą oraz z nakładaną na nią konstrukcją do ustawienia na niej garnka. Taka mała kuchnia gazowa może być dodatkowo składana, aby zaoszczędzić miejsce.

 

Gdy możesz podłączyć kuchenkę do gniazdka

Z kolei wtedy, gdy możesz korzystać z prądu, na przykład w domku letniskowym, na działce czy też na kempingu, gdzie do dyspozycji są gniazdka elektryczne, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie kuchenka elektryczna. Jest lekka, zajmuje niewiele miejsca, można regulować w niej także temperaturę.

W sprzedaży są także nowoczesne kuchenki turystyczne w formie płyt indukcyjnych, które przeznaczone są do użycia z garnkami do indukcji. Są wprawdzie droższe od kuchenek elektrycznych, ale też bezpieczniejsze.

Zatem jeżeli wybierasz się w podróż i planujesz przyrządzać pyszne potrawy samodzielnie, w takim przypadku sprawdź kuchenki turystyczne i wybierz taką, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525