mebagdatr

Jak urządzić kuchnię w stylu Art Deco?

by • 25/07/2017 • DomComments (0)738

 

Kuchnia powszechnie uważana jest za najważniejsze miejsce w domu. To właśnie ona scala rodzinę i jest czymś więcej niż tylko miejscem przygotowywania posiłków. Warto więc podejść do jej aranżacji z pomysłem, uwzględniając jej wpływ na wszystkich domowników.

 

Art Deco jako pomysł na urządzenie przestrzeni kuchennej może być strzałem w dziesiątkę. To styl, który największy nacisk kładzie na wrażenia estetyczne, ponadto cechuje go duże wyrafinowanie i szyk połączone z zachowaniem zasad ergonomii. Tym, co intryguje i szczególnie zwraca uwagę, jest pewna niepokorność – w oczy rzucają się kontrastowe kolory oraz etniczne wzory przeplatane geometrycznymi kształtami.

 

Aranżacja kuchni stylizowana na klimat Art Deco to niełatwa sztuka, za to z pewnością warta włożonego wysiłku. W efekcie będziesz cieszyć się wnętrzem, które będzie nie tylko eleganckie i oryginalne, ale też ponadczasowe.

 

Nurt Art Deco powstał we Francji po I wojnie światowej i zajął miejsce panującej wcześniej secesji. W krótkim czasie zyskał na popularności, rozprzestrzeniając się w dwudziestoleciu międzywojennym w Europie i Stanach Zjednoczonych. Obejmował nie tylko aranżację wnętrz, lecz także malarstwo, architekturę, modę, wzornictwo przemysłowe oraz grafikę. Jako że zwracano uwagę na niedostatki dyscypliny we wnętrzach urządzonych w stylu secesyjnym, Art Deco miał połączyć walory użytkowe z estetycznymi.

 

Wymienione wcześniej geometryczne kształty są jednym z ważniejszych składników aranżacji Art Deco. Jeśli chodzi o meble, najlepiej będą pasować masywne, o kubicznych kształtach, a do tego ozdobne i połyskliwe. Atrakcyjnym, dopełniającym całości elementem będzie owalny, ciężki i duży stół kuchenny na solidnych nogach. Naturalnie nie może zabraknąć ciekawych ornamentów i rzeźbień.

 

Przy okazji kilka porad co do sprzętu AGD, czyli esencji Twojej kuchni. Takie artykuły jak lodówka czy zmywarka możesz potraktować na dwa sposoby: albo wykorzystać je jako elementy dekoracyjne, albo po prostu zabudować. To, jaką decyzję podejmiesz, zależy od pozostałej kompozycji wnętrza.

 

Dobrze też zawczasu zastanowić się, jakie sprzęty Ci się przydadzą. Aby wszystko funkcjonalnie zagrało, pomoże Ci sporządzenie listy – na której znajdą się na przykład zmywarka, mikrofalówka, radio kuchenne czy ekspres do kawy – dzięki której rozplanujesz, które rzeczy znajdą się na wierzchu.

 

Sprawdź dostępne sprzęty AGD, które wpasują się w nurt Art Deco na https://www.tvokazje.pl/33-male-agd

 

Przechodząc do materiałów, trzeba mieć świadomość, że urządzenie wnętrza w stylu Art Deco to przedsięwzięcie kosztowne, na które mogą sobie pozwolić posiadacze grubych portfeli. Tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy – w grę wchodzą jedynie solidne, wysokogatunkowe materiały.

 

Pamiętaj, że Art Deco to także przywiązanie do funkcjonalności, ładu i porządku, zatem w Twojej kuchni żaden element aranżacji nie może znaleźć się przez przypadek. Warto rozejrzeć się za odpowiednimi dodatkami dekoracyjnymi w antykwariatach, na aukcjach internetowych czy na targach staroci.

 

I jeszcze jedna uwaga: wnętrze kuchni urządzonej w tym pięknym stylu powinno lśnić, a to oznacza, że osoby nie lubiące zbyt często sprzątać powinny pomyśleć o innej aranżacji. Nie dość, że droga, to jeszcze wymagająca? Może tak, ale efekt jest zdecydowanie wart poświęceń.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525