76a97be6ead18f45b6574f20e964133d

Najmodniejsze oświetlenie do domu – lampy z drewna

by • 15/12/2020 • DomComments (0)74

 

Trendy w oświetleniu bywają mocno zróżnicowane. Jedne typy lamp zyskują popularność i zostają z nami na lata. Inne pojawiają się i znikają w ekspresowym tempie. W ostatnim czasie powróciła moda na lampy drewniane. Materiał ten wykorzystuje się jednak w nieco większym stopniu niż do tej pory. Jak prezentują się drewniane oprawy oświetleniowe i czy na pewno jest to rozwiązanie, które się sprawdzi w naszych domach?

 

Jakie lampy produkuje się z drewna?

Konstrukcje drewniane w oświetleniu to teoretycznie nic nowego. Elementy mocujące klosze lub trójnogi z tego materiału towarzyszą nam już przecież od lat.
Obecnie jednak wykorzystanie tego surowca staje się coraz powszechniejsze. O ile wcześniej pojawiał się on w pojedynczych elementach oprawy, tak teraz tworzy się piękne i w pełni funkcjonalne lampy, niemal w całości wykonane właśnie z drewna.
Można na przykład znaleźć ciekawe i niezmiernie oryginalne lampy z osłonami źródeł światła z drewna. Takie rozwiązania pomagają uzyskać przyjemne i bezpieczne dla wzroku światło rozproszone.
Surowiec łączy się często z innymi materiałami. W klasycznych rozwiązaniach zestawia się go ze szkłem lub tekstyliami, co idealnie sprawdza się w aranżacjach, stawiających na naturalność i prostotę formy.
Jakie produkty oświetleniowe najczęściej wykonuje się z drewna? Stosuje się je niemal w każdym typie lamp. Spotyka się choćby kinkiety, lampy wiszące i sufitowe, a także modele stojące, zrobione właśnie z tego materiału.

 

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się lampy drewniane?

Rosnąca popularność lamp drewnianych, które można znaleźć choćby na stronie: Lampy.it, wynika w dużej mierze z obecnych trendów wnętrzarskich, które stawiają na naturalność i ekologiczne materiały.
Drewniane elementy wyposażenia najczęściej wiąże się ze stylem skandynawskim. Bywają też chętnie używane w pomieszczeniach w stylu eko architektury, boho lub klasycznym. Nie zapominajmy również o tym, że niektóre typy lamp drewnianych idealnie wpisują się w style retro, jak choćby w nurt prowansalski.
Do czego przydają się lampy z drewna? Ich zadaniem jest ocieplenie przestrzeni i dodanie jej nieco przytulności. Z tych też względów idealnie sprawdzają się w pokojach rekreacyjnych. Chętnie wprowadza się je do kącika wypoczynkowego w salonie lub w sypialni.
Zwłaszcza modele z drewnianymi osłonami źródła światła stanowią idealne oświetlenie uzupełniające lub dekoracyjne do pomieszczeń wypoczynkowych. Dają bowiem ciepłe, rozproszone światło, które sprzyja regeneracji sił.
Lampy drewniane mogą być również używane w innych typach wnętrz. Trafiają do przedpokojów i kuchni. Nadają się nawet do łazienek – trzeba jednak pamiętać o wybraniu modeli o wysokim współczynniku IP.

 

Lampy drewniane – ponadczasowa stylistyka i trwałość konstrukcji

Drewniane elementy opraw oświetleniowych są trwałe i odporne na uszkodzenia. Bywają też wspaniałą dekoracją. Coraz częściej wybiera się modele o widocznym naturalnym kolorze drewna, bez malowania go kryjącą farbą.
Stawianie na naturalność zaczyna być naprawdę popularne i najpewniej trend ten zostanie z nami na lata, podobnie jak praktyczne i niezmiernie efektowne lampy drewniane.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2