A to jest nowy serial Girls

Lena Dunham – nowa ikona?

by • 16/02/2014 • Gwiazdy, RozrywkaComments (0)2989

 

lenadunhamwaga

 

Zastanawiałyście się, co jest takiego wyjątkowego i przyciągającego w tej młodej, 27 letniej dziewczynie? Co zrobiła, że całe Hoolywood o niej huczy, a jej twarz ozdabia numer najbardziej wpływowego z magazynów modowych na świecie – amerykańskiego Vogue’a? To jest dopiero zagadka!

 

Lena, Lena, Lena, wszędzie Lena. Reżyserka i akorka coraz to popularniejszego serialu „Dziewczyny”, filmu „Mebelki”, a także autorka swojej pierwszej książki zatytułowanej „Not That Kind of Girl. A Young Woman Tells You What She’s Learned” zawierającej szereg anegdot i opowiadań o seksie i przyjaźni. Premiera zaplanowana jest już na październik. Can’t wait!

 

Lena jest zdecydowanie pewnym zjawiskiem popkulturowym. Przełamała stereotypy i dzięki temu, wspięła się na sam szczyt drabinki showbizu. Jest zaprzeczniem stereotypowego ideału piękna, a dodatkowo lubi zwracać na siebie uwagę. Czym? Weźmy za przykład, jej kreację na rozdaniu Złotych Globów. Wybór jakże niefortunny, żólta, kanarkowa (wiemy, jaki to trudny kolor!) sukienka, MOCNO, żeby nie mówić przesadnie opięta, prezentowała się na aktorce nad wyraz niekorzystnie. Przyglądając się poraz setny zdjęciom, zastanawia mnie, jak dużo trzeba mieć do siebie dystansu (a może trzeba mieć totalnie w dupie to co o mnie myślą inni?!) żeby założyć tak niefortunny ciuch i prezentować się w nim całemu światu? Lena ma. Bezapelacyjnie. Chociaż nie wyglądała jak milion dolarów, widać, że tak się czuła. I to m.in. dzięki temu, że nie była głodna. Jak przyznała w wywiadzie już na czerwonym dywanie – „Zjadłam spory kawał mięsa, zanim tu przyszłam” – jak jaskiniowiec!

 

lenayellow

 

Lena w serialu Dziewczyny pokazuje inny świat, ale nie inny niż ten, w którym żyjemy, inny niż ten, który przyszło nam oglądać na dużym ekranie. Przedpotopowy „Seks w wielkim mieście”, pokazywał życie, jakiego większość z nas nie doświadcza. „Dziewczyny”, zupełnie inaczej! To serial o bandzie dwudziestoparolatek, które nie mają forsy na buty od Manolo Blahnika czy Christian Louboutin, nie umawiaja się na brunch, lunch, nie mają idealnych ciał i apartamentów w samym centrum Nowego Jorku. Co jest jeszcze najbardziej zaskakującego w tej całej historii, to to, że jedna z głównych bohaterek – Hannah (w tej roli Lena Dunham), pomimo swoich kilku nadprogramowych kilogramów, prowadzi owocne życie seksualne – bez najmniejszych problemów, przeleciała już połowę Nowego Jorku. Podczas gdy niektórzy porównują „Dziewczyny” do „Seksu w wielkim mieście” – Lena odpowiada : – „Czasem, gdy jestem zmęczona, sama mówię, że to jest prawie jak ”Sex in the City”, ale z bardzo złym seksem i w dziwnych rejonach miasta.” To ciekawe, ale sam wątek seksu, seksualności i jego pokazywania w serialu to temat obszery i kontrowersyjny jak kwestie gender w Polsce. Lena nie boi się rozkładać nóg, gdzie popadnie, bez fanfarów i specjalnego nastroju. Sceny te często bywają wyjątkowo zabawne i w niczym nie przypominają tych, które widzimy w innych serialach.

 

lena2

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2 3