ejdkww2

Zafunduj swoim rzęsom piękno. Na czym polega lifting rzęs?

by • 13/01/2018 • Makijaż, UrodaComments (0)581

 

Rzęsy w górę! Idealne rozwiązanie dla maniaczek długich rzęs to zabieg nazywany liftingiem. Podkreśla naturalne piękno spojrzenia: unosząc, podkręcając i przyciemniając rzęsy. Co to jest, na czym polega i jakie efekty daje?

 

Lifting rzęs to (w dużym skrócie) zabieg polegający na optycznym wydłużeniu i zwiększeniu objętości rzęs. W bezbolesny i prosty sposób może sprawić, że naturalne włoski na powiekach będą uniesione, zdyscyplinowane i podkręcone. Zyskamy piękną oprawę oczu bez konieczności przedłużania albo doklejania sztucznych rzęs.

 

Na czym polega lifting rzęs?

Tym razem lifting wcale nie oznacza ingerencji chirurgicznej, chociaż zabieg również wykonuje specjalista. Po dokładnym oczyszczeniu rzęs oraz skóry w okolicy oczu, jej osuszeniu i odtłuszczeniu, kosmetyczka przymocowuje do górnej powieki silikonową poduszeczkę. Przypomina kształtem malutki wałek. Drugim krokiem jest nałożenie specjalnego preparatu utrwalającego skręt włosów – tym sposobem zaczesane na wałek i posmarowane tą odżywką rzęsy są potem wyraźnie podkręcone i pozostają w takiej pozycji przez długi czas. Na koniec włoski pokrywa się ciemnym barwnikiem, który je przyciemnia. Całość trwa kilkadziesiąt minut i dopiero po tym czasie odkleja się silikonowe zabezpieczenie. Efekt utrzymuje się nawet 2 miesiące.

 

Zabieg sprawia, że rzęsy są:

– perfekcyjnie podkręcone i uniesione,
– przyciemnione o kilka tonów,
– dobrze nawilżone i odżywione,
– optycznie dłuższe i gęstsze.

 

WARTO WIEDZIEĆ: Lifting rzęs nie wydłuża i nie zagęszcza rzęs. Jedynie sprawia, że optycznie wydaje się ich więcej. Jest również wiele przeciwwskazań do tego zabiegu m.in. nadmierne wypadanie rzęs, zapalenie spojówek, alergie, zespół suchego oka, jaskra, zaćma itp.

 

Jaka jest alternatywa?

Zawsze wtedy, kiedy lifting rzęs nie jest dobrym rozwiązaniem, możemy sięgnąć po odżywki do rzęs. Są bezpieczniejsze i bardziej naturalne, ponieważ bazują na ekstraktach roślinnych i dopasowują się do naturalnego cyklu życia rzęs, który nieco wydłużają. Serum możemy aplikować samodzielnie. Wystarczy poświęcić 1-2 minuty każdego wieczora, żeby po kilku tygodniach mieć naprawdę dłuższe, grubsze, mocniejsze i bardziej elastyczne rzęsy. Blask spojrzeniu może nadać wyłącznie odpowiednia pielęgnacja, w której pomocnym narzędziem są właśnie odżywki.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525