villa-gd202689c2_1920

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka piętrowego dla dziecka? Podpowiadamy!

by • 13/01/2022 • DomComments (0)376

 

Łóżko piętrowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu i tam, gdzie trzeba znaleźć miejsce dla dwójki dzieci. Powinno zapewnić komfortowy wypoczynek i być dopasowane do indywidualnej sytuacji. Na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Podpowiadamy!

 

Dlaczego warto wybrać łóżko piętrowe dla dzieci?

Łóżka piętrowe pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w pokoju, dzięki czemu pozostałą przestrzeń możesz wykorzystać na zabawę lub naukę. Gwarantują one miejsce do spania dla dwójki dzieci na różnych poziomach wysokości. To meble wielofunkcyjne, które odznaczają się ergonomiczną budową, bezpieczeństwem i ciekawym designem. Są one wspaniałą atrakcją dla dzieci i pretekstem do wielu zabaw. To one często zamieniają się we wspaniały zamek dla księżniczki czy też piętrowy autokar, którym wybierają się na wycieczkę. To także ciekawe rozwiązanie estetyczne, które tworzy w pokoju malucha wyjątkowy klimat. Bardzo często ten mebel jest wykonany z drewna, ale coraz większą popularnością cieszą się modele metalowe. Ich największą zaletą jest wytrzymałość.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka piętrowego?

Wybierając dobrej jakości łóżko piętrowe, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Powinno być ono funkcjonalne, wygodne, estetyczne i bezpieczne. W pierwszej kolejności zastanów się, jakie ma być przeznaczenie łóżka, czy ma ono być dla młodszych dzieci, czy nastolatków. Będzie to miało znaczenie przy wyborze odpowiednich wymiarów mebla. Bardzo ważnym elementem jest konstrukcja ramy. Powinna być ona stabilna, solidna i wytrzymała. Górny poziom musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia, a drabinka powinna być dopasowana do wieku i wzrostu dziecka. Łóżko powinno być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Jak już wspomnieliśmy, dostępne są modele wykonane z drewna i metalu. Takie łóżka znajdziesz w sklepie https://martimeble.pl/. Dostępne modele zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Przy wyborze mebla kieruj się nie tylko rodzajem tworzywa, ale także łączeniami poszczególnych elementów. Muszą być one odporne na obciążenia, gdyż dzieci często bawią się i skaczą po materacu. Łóżko piętrowe powinno mieć nie tylko odpowiednią długość i szerokość, ale także wysokość. Należy ją dopasować do wysokości sufitu w pokoju dziecięcym. Pamiętaj, że ten mebel musi mieć odpowiednie atesty i certyfikaty, które potwierdzą zgodność z europejskimi i oraz polskimi normami.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.