adobestock_286142361

Na spotkanie piękna, luksusu i perfekcji

by • 24/01/2020 • Styl życiaComments (0)85

 

Pojęcie piękna jest niezwykle obszerne, bogate w domniemania każdego człowieka, który poszukuje jego istoty na swój jednostkowy sposób. Piękno jest nierozerwalnie połączone z perfekcją i luksusem. Nie da się jednak ukryć, że niektórzy boją się tego spotkania. Podświadomie bowiem czują, że schwytanie tych trzech pojęć i zamknięcie ich w jednym akcesorium, może okazać się ciężarem, który trudno udźwignąć.

 

W poszukiwaniu celu

Nie każdy będzie w stanie przystanąć, gdy prąd teraźniejszości pcha wszystkich w jednym kierunku, którego celu nikt nie zna. Część osób próbuje się cofnąć, jednak inni okazują się silniejsi i nie pozwalają na najmniejsze odchylenie od normy. Niewielka grupa zastanowi się nad celem tej masowej wyprawy w bliżej nieokreślonym kierunku. Tylko wybrani będą w stanie spojrzeć obiektywnie na tych idących i jednym spojrzeniem lub gestem zmienić bieg masowej rzeki, która wciąż napływa ze wszystkich stron.

Kim chcemy być? Jaką rolę wybraliśmy dla siebie tu i teraz? Dokąd zmierzamy? Pytanie Sienkiewicza i wielu przed nim nie było skierowane wyłącznie do Boga. Filozofia próbowała postawić granice przy celu ludzkiej egzystencji. Uczeni zapomnieli jednak o nieskończonym wyborze możliwości, które mamy na co dzień. Każda decyzja może wpłynąć na nasz cel i kierunek podróży. Czasem szukamy wsparcia, ponieważ samemu trudno odnaleźć się w rzeczywistości. Sprzymierzamy się podczas wędrówki z innymi osobami, wiedząc, że one również wciąż poszukują celu, do którego mogliby dążyć. W tym aspekcie nie wolno negować samego procesu poszukiwania. Jest on bowiem wyjątkowo potrzebny w kształtowaniu rzeczywistości jednostki.

 

Zawrócić bieg

Warto jednak zastanowić się nad celem. Niekiedy jest on ukryty w emocjach, które nam towarzyszą. Lekkie westchnienie podczas lustrowania wieczornego odbicia, wzdrygnięcie w trakcie podpisywania dokumentów, nerwowy ruch ręką, gdy próbujemy odnaleźć się na mapie czasu – to tylko wybrane przykłady licznych sytuacji, które składają się na złożony obraz nas samych. By uspokoić oddech i opanować drżenie, nie potrzebujemy jednak wiele. Wystarczą nam akcesoria, które dodadzą pewności siebie i sprawią, że nie popłyniemy z prądem jak wielu przed nami i wielu po nas. Będziemy w stanie zawrócić bieg. Sprawimy, że spojrzenia zabieganych zwrócą się ku nam. Nie bądźmy naiwni – nie zatrzymamy ich. Pobiegną dalej gonić czyjeś marzenia, jednak w ich oczach na zawsze pozostanie znajome ukłucie straty, której doświadczyli podczas spotkania z nami. Będą bowiem wiedzieć, że weszliśmy w posiadanie wiedzy pozwalającej nam udać się na spotkanie z pięknem, luksusem i perfekcją, o czym oni dawno zapomnieli.

luksusowym butiku online Noble Place możemy na chwilę się zatrzymać. Tam znajdziemy oparcie dla naszych idei, które zakiełkują w oczach innych.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525