madrycover2

Madryt na weekend

by • 06/03/2018 • PodróżeComments (0)3824

 

Wielkimi krokami zbliża się najpiękniejsza pora roku, w której cały zastygły po zimie świat budzi się do życia. Zachęcająca pogoda za oknem, powoduje, że każdy z nas chciałby wybrać się w jakieś piękne miejsce, żeby naładować akumulatory. Mamy dla Was doskonałą propozycję w stylu city break. Tym razem bliżej przyjrzymy się stolicy Hiszpanii.

Madryt, na pierwszy rzut oka może wydawać się troche chaotyczny, niepoukładany, jednak po bliższym poznaniu okazuje się wyjątkowo stylowy i pociągający. Jest miejscem wyjątkowym na mapie Europy, ze względu na bogactwo imperialnej Hiszpanii, kiedy to władcy sprowadzali do stolicy dzieła największych artystów. Wszystkie doskonałe prace malarstwa europejskiego można podziwiać w wielu muzeach, ze słynnym Prado na czele.

Madryt wielokrotnie porównywany z drugim największym miastem Hiszpanii – Barceloną, broni się jak tylko może. Jak dla mnie jest to walka, która nie ma najmniejszego sensu, oba miasta mają swoje niepowtarzalne piękno i urok. Nie odnajdziemy w Madrycie zapachu owoców, ryb czy szumu morza. Ma on jednak swój wyjątkowy klimat i smak. Miesza się w nim dym cygar, aromat czerwonego wina i żar rozgrzanych murów. Pachnie świeżo mieloną kawą i ciężkimi perfumami. Niezliczona ilość różnorodnych zapachów miesza się pośród niezliczonej ilości wąskich uliczek i przylegających do nich placów.

 
 

 

NAJWAŻNIEJSZA MIEJSCA NA MAPIE MADRYTU

Zwiedzając miasto, najlepszą formą na jego dokładne poznanie, jest obcowanie z ludźmi, którzy tworzą jego atmosferę!

 

1. Puerta Del Sol (Brama Słońca)

Puerta del Sol to bezapelacyjnie serce Madrytu, w którym zawsze panuję ogromny ruch, a miejscowi mieszają się z turystami. Tutaj odbywają się wszystkie najważniejsze wydarzenia, demonstracje, parady. To w tym miejscu madrilenos świętują Nowy Rok zjadając 12 winogron na szczęście – po jednym na każdy miesiąc. Punktem przyciągającym największą uwagę jest bez wątpienia rzeźba niedźwiedzia wspinającego się na drzewo poziomkowe. Jest to symbol i herb Madrytu, a także idealny punkt orientacyjny.

 

zabytkimadrid

 

2.Plaza Mayor

Ten rynek, od stuleci skupiał życie towarzyskie mieszkańców. W dawnej Hiszpanii, madrilenos obserwowali z 237 balkonów okalających plac, turnieje, koronacje czy zaślubiny monarchów. Obecnie jest to główne miejsce spotkań towarzyskich mieszkanów Madrytu. Odbywaja się tutaj koncerty, przedstawienia teatralne, a wokół placu zapraszają na posiłek świetne mesones, czyli tawerny. Warto wczesnym wieczorem udać się do jednej z nich na drinka, żeby posłuchać serenady tunas – muzyków i śpiewaków w narodowych strojach.

 

3. Parque Del Retiro

Przestrzeń otwartej zieleni w centrum miasta to dla Hiszpanów punkt numer jeden w codziennym trybie życia. El Retiro cieszy się dużą popularnością wsród mieszkańców jak i turystów. Jest to dosokonała baza wypadowa na spacer, piknik, ale również poranny jogging. Sercem parku jest sadzawka, po której można popływać czterosobową łódką. W letnie wieczory, ogranizowane są różnego rodzaju koncerty i przedstawienia. Wokoło zbierają się muzycy, karykaturzyści, wróżki, klauny, a także sprzedawcy różnych regionalnych przysmaków.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Strony: 1 2