madrycover2

Madryt na weekend

by • 06/03/2018 • PodróżeComments (0)2711

 

4. Chueca

To chyba moja ulubiona dzielnica Madrytu. Dlaczego? Zaraz się przekonacie. Leżąca na wschód od calle Fuencarral, dzielnica Chueca jeszcze do niedawna kojarzyła się z prostytucją i narkomanią (klatka po klatce wyciętę z filmów Pedro Almodovara). Jak to zazwyczaj z takimi „niegrzecznymi” miejscami na mapie miasta bywa, obecnie stała się bardzo modną, kosmopolityczną dzielnicą. Większość przestrzeni zajmują liczne kluby i bary, spora ich część należy do kultury gejowskiej. Serce tego miejsca, stanowi Plaza de Chueca, którego okalają wąskie uliczki z galeriami sztuki i bardzo ciekawymi sklepami. Uwaga: Nie polecamy kupowania napojów alkoholowych na placu, ceny są zdecydowanie wygórowane).

 

5. Palacio Real

W naszym krótkim programie zwiedzania, nie może zabrakąć majestatycznego Pałacu Królewskiego, jest to zdecydowanie symbol hiszpańskiej monarchii, pomimo, że król z rodziną przeniósł się do mniejszego Palacio de Zarzuela. Największe wrażenie robi sala tronowa, która jako jedyna zachowała orginalny wygląd z czasów Karola III.

CENY: Środa- bezpłatna, zwiedzanie z przewodnikiem – 9 euro, bez przewodnika – 8 euro.

 

palacio

 

Inne miejsca godne zwiedzenia w Madrycie:

– Museo Del Prado – Ceny: Niedziela – bezpłatna, normalny – 6 euro, ulgowy – 3 euro.

– Descalzas Reales (Klasztor Karmelitanek Bosych Królewskich) – Ceny: Środa- bezpłatna, pozostałe dni – 4,80 euro.

– Gran Via – najbardziej ruchliwa ulica Madrytu, wokół której znajduje się szereg sklepów i hoteli

 

JEDZENIE

Aby przekonać się jak smakuje Madryt, trzeba odwiedzić bary wokół Plaza de Santa Anna. Na przykład historyczną już knajpkę Alemana, której dawny wystrój pozostał prawie niezmieniony aż do teraz. Można tutaj napić się wyjątkowo dobrej kawy. Dodatkowo warto zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy i wybrać się na kolację do wytwornej restauracji Nicolas przy caller de Villalar 4. W ręcznie wypisanym menu polecane są dania z bażanta i przepiórek. Wszystko wyjątkowo elegancko i nienagannie podane.

Mapa kulinarna tego miasta nie istnieje bez Asiany. To miejsce jest niesamowitą mieszanką hiszpańskiego temperamentu i orientalnych smaków, które przenikają się, tworząc niezapomniany klimat. Godne polecenia szczególnie dla tych, którzy potrafią docenić mieszankę kulturową, a kuchnia fusion nie jest im obca. Za dnia jest to butik z azjatyckimi antykami, natomiast wieczorem – najbardziej snobistyczna restauracja w mieście. Spotykają się tu przedstawiciele najwyższej klasy społecznej.

 

KOMUNIKACJA

Madryt posiada doskonałą sięć komunikacji podziemnej. Poręczny plan metra można znelaźć na każdej stacji. Na metro i autobusy obowiązują te same bilety. Pojedyńczy przejazd kosztuje 1 euro. Warto natomiast rozważyć zakup biletu metrobus, oferującego 10 przejazdów za 6.15 Euro. Po Madrycie jeżdżą charakterystycze białe taksówki z czerwonym paskiem. Tabliczka libre oznacza, że pojazd jest wolny. 1 km kosztuje około 1 euro.

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525