covermajowka

Majówka last minute!

by • 20/04/2015 • PodróżeComments (0)2938

 

Majówka 2015 już co raz bliżej, dlatego pewnie zastanawiacie się jakie miejsce wybrać na ten wiosenny odpoczynek. Przedstawiamy Wam swoje propozycje kilku miejsc w Polsce i za granicą, gdzie będziecie mogli spędzić swój urlop i odpocząć od pracy. Węgry, Czechy, a może Austria? Polskie góry czy jednak nad morze? Wybierzcie sami!

 

Praga

W pięknej stolicy Czech zachęcamy przede wszystkim do odwiedzenia muzeów, katedr czy ogrodów i parków. Stare Miasto w sezonie (podobnie jak w Krakowie) jest bardzo zatłoczone, ale warto tu zobaczyć ratusz z zegarem Orłojem i Kościół Matki Bożej. Symbolem Pragi jest m.in. Most Karola, który łączy Małą Stranę i Starówkę od XIV wieku. Warto się wybrać na niego późnym wieczorem lub rano, a piękne widoki będziecie mieć gwarantowane!

Wybierzcie się także na Wzgórze Petrin, bo wiosną kwitnie tu mnóstwo drzewek owocowych. Wieża widokowa (miniatura wieży Eiffel’a) oraz kolejka na szczyt to największe atrakcje z których można tu oglądać widoki Pragi. Nie zapomnijcie o dzielnicy Hradczany! Zamek Królewski i katedra Św. Wita to obowiązkowe punkty do zwiedzenia.

 

 

 

Austria: Hallstatt, Salzkammergut, Salzburg

Miasteczko jak z bajki? Tak, bo Hallstatt to piękne miasteczko położone w Górnej Austrii i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jezioro, góry i wąski pas ziemi to cały urok tego miejsca. Zabytkowa kopalnia i karner w miejscowym kościele, gdzie można zobaczyć czaszki podpisane nazwiskiem zmarłego to główne atrakcje miasteczka.

Salzkammergut słynie z jezior, które tworzą idealne warunki do wypoczynku. Warto tu się przejechać wzdłuż jednego z nich – Fuschl do miasteczka St.Gilgen o uroczym centrum.

W Salzburgu – mieście Mozarta zobaczcie koniecznie Twierdzę Hohensalzburg, pałac Hellbrunn, muzeum sztuki nowoczesnej, ogród Mirabell i dom narodzin Mozarta w uliczce Getreidegasse.

 

 

nastepna

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525