paznokcie

Manicure klasyczny czy hybrydowy? Który warto wykonać?

by • 25/01/2019 • Paznokcie, UrodaComments (0)212

 

Manicure hybrydowy od kilku lat cieszy się nieustającą popularnością, jednak nie brakuje również fanek manicure’u klasycznego. Obydwa rodzaje zabiegów mają swoje wady i zalety. Przy wyborze warto kierować się potrzebami i stylem życia. Kiedy sprawdzi się manicure klasyczny, a kiedy hybrydowy?

 

Manicure klasyczny nie jest zwykłym malowaniem paznokci, ale zabiegiem pielęgnacyjnym, dzięki któremu paznokcie stają się zdrowie i mocne. Tej sztuki pielęgnacji każdy z nas może się nauczyć. Należy jednak pamiętać, że jedną z najważniejszych kwestii wpływających na stan naszych paznokci są wykorzystywane narzędzia. Nie powinno się używać metalowych pilników czy cążek do obcinania paznokci, które mogą zniszczyć płytkę paznokcia i powodować jej rozdwajanie. Ponadto lepiej używać zmywacza bez acetonu – mniej wysusza paznokcie, niż zawierające ten składnik produkty.

Zabieg należy rozpocząć od usunięcia starego lakieru, oczyszczenia płytki i wypolerowania jej za pomocą specjalnej kostki. Następnie krok to nadanie ładnego kształtu paznokciom, wykorzystując w tym celu szklany lub papierowy pilniczek. Watro wybrać kształt migdała, który pasuje niemal wszystkim kobietom i dodatkowo bardzo ładnie wysmukla palce. W dalszej kolejności należy delikatnie wyciąć skórki. Trzeba jednak uważać, by nie uszkodzić skóry i macierzy paznokcia. W tym przypadku lepiej polegać na specjalistkach, które posiadają profesjonalne narzędzia i doświadczenie w tym zakresie.

 

Zalety lakierów hybrydowych

Manicure hybrydowy jest wciąż bardzo często wykonywanym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Nikogo nie dziwi popularność trwałych lakierów. Przede wszystkim są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Prawidłowo wykonany na zdrowej płytce paznokcia manicure hybrydowy utrzymuje się w nienaruszonym stanie do 3 tygodni. Zależy to także od szybkości wzrostu naszych paznokci – manicure hybrydowy należy uzupełnić, gdy pojawi się widoczny odrost. Nie zmienia to jednak faktu, że zabieg ten stanowi rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, które nie mają czasu na samodzielną pielęgnację w domu lub częste wizyty w salonie manicure.

W każdym miejscu pracy, w którym obowiązuje formalny dress code, nie możemy pozwolić sobie na krzykliwe i intensywne kolory paznokci. Wówczas decydujemy się na neutralny lakier w odcieniach beżu, nude lub jasnego różu. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ zabieg wykonywany w doświadczonym salonie – np. warszawskim fingerspa – nie trwa długo, a jednocześnie gwarantuje trwały efekt. Po nałożeniu hybrydy paznokcie wyglądają na eleganckie i zadbane. Warto jednak mieć na uwadze to, że manicure hybrydowy powinien zostać wykonany na odpowiednio przygotowanych do niego paznokciach. W przypadku kruchej, słabej i cienkiej płytki lakier jeszcze bardziej ją zniszczy, a wykonany zabieg nie zagwarantuje nam satysfakcjonującej trwałości. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczkami zdrowych paznokci – nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Dla kogo manicure klasyczny?

Mimo, że klasyczne lakiery nie dorównują trwałością lakierom hybrydowym, mają dużo zalet. Przede wszystkim z powodzeniem możemy wykonać manicure klasyczny w domu, ponieważ nie wymaga takiej wprawy, jak manicure hybrydowy. Tradycyjny lakier daje możliwość wprowadzenia natychmiastowych poprawek i jest bardzo łatwy w obsłudze. Nie musimy mieć specjalnej lampy, która utwardza lakier hybrydowy. Ponadto możemy – tak często jak to jest konieczne – dopasować kolor paznokci do reszty stroju. W tym przypadku, gdy tylko chcemy, możemy pozwolić sobie na fantazyjne wzory, a nawet codzienną zmianę koloru lakieru – od naturalnych odcieni, aż po brokatowe zdobienia na specjalne okazje. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach o wiele dłużej i nie mamy takiej dowolności w zmianie stylizacji paznokci. Wówczas decydujemy się najczęściej na uniwersalny kolor, adekwatny do każdej okazji.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525