kobietacover

Masturbacja a zdrowie – zalety!

by • 17/10/2013 • Związki & SeksComments (0)3719

 

Mało kto wie, że kobieca masturbacja niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Pomaga ona przejąć kontrolę nad naszą seksualnością, a także ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Oto kilka powodów dla których warto samej się zaspokajać.

  

Masturbacja:

 

pomaga się zrelaksować, ułatwia zasypianie oraz pomaga rozładować napięcie. Podczas seksu i orgazmu, organizm wydziela hormony i substancje chemiczne, które odpowiadają za uczucie relaksu i odprężenia.

 

może pomóc na ból związany z okresem. U niektórych kobiet rytmiczne skurcze macicy towarzyszące orgazmowi mogą zmniejszyć ból miesiączkowy.

 

zwiększa poczucie własnej wartości. Pomaga ona poczuć się kobiecie komfortowo ze swoim ciałem. Może ona także pomóc w budowaniu pewności siebie.

 

poprawia ukrwienie narządów płciowych dzięki czemu później łatwiej osiągnąć orgazm w trakcie seksu.

 

–  może polepszyć twoje relacje z partnerem. Dzięki niej dokładnie zrozumiesz czego potrzebujesz, żeby osiągnąć orgazm. Udowodniono, że pary które się komunikują w sprawach związanych z seksem i opowiadają sobie o swoich potrzebach mają lepsze relacje , niż te które tego nie robią.

 

daje niezależność. Osoby, które nie są w stałych związkach mogą przejąć kontrolę nad swoją seksualnością i skupić się na sobie i sprawianiu sobie przyjemności.

 

RH

Pin It

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525