kobieta 382

Czy nauka matematyki online jest możliwa i łatwa?

by • 28/08/2017 • TechnologiaComments (0)879

 

Matematyka to przedmiot, który niejednej osobie sprawia spore trudności. Panuje powszechna opinia, że matematyka jest nauką trudną i skomplikowaną. Niekiedy jest to efektem tylko chwilowych problemów w nauce a niekiedy, jest to skutek bardziej złożonych zaległości. W tym drugim przypadku pomocne może być skorzystanie z korepetycji online. Nauka indywidualna z osobistych nauczycielem daje najlepsze efekty. Duża baza osób udzielających korepetycji z matematyki znajduje się na platformie Preply.

 

Jak powstają trudności w nauce matematyki?

W niektórych przypadkach występujące trudności nie są spowodowane winą ucznia. Są osoby mające trudności w nauce przedmiotów ścisłych. Jest to spowodowane między innymi zaburzeniami takimi jak: dysleksja, dyskalkulia. Problemy z nauką matematyki zazwyczaj pojawiają się już na samym początku edukacji. Od dobrego nauczyciela zależy czy zostaną one szybko wychwycone i zdiagnozowane. Trudności w matematyce są także często spowodowane brakiem zrozumienia. Odpowiedni zasób wiadomości z matematyki zaczyna zdobywać się już od najmłodszych lat. Na okres przedszkolny przypada etap kiedy, poznaje się liczby, zbiory, szeregi, pojęcie większości i mniejszości.

Na tym etapie poznaje się matematykę w formie zabawy. Prawidłowe przebrnięcie przez ten etap nauki u kilkulatka, procentuje w przyszłości większą kreatywnością oraz zdolnościami do nauki przedmiotów ścisłych. Jeśli ten etap został z jakichś powodów przeoczony, a w późniejszych latach pojawiają się trudności z nauką to zawsze można, wrócić do etapu przedszkola i poznawania podstawowych zasad.

 

Co zrobić, aby lepiej zrozumieć matematykę?

W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, jakie ma się najsłabsze punkty. Dla własnej wiadomości dobrze jest mieć wiedze na temat, jakie działy w matematyce ma się opanowane, a jakie stanowią problem. Taki proces można nazwać rozpoznaniem swoich mocnych i słabych stron. Takie rozeznanie da dobrą podstawę do przyszłych działań. Warto, również zastanowić się nad tym, co jest przyczyną powstania zaległości i na jakim etapie nauki powstały. Czasami istnieje potrzeba radykalnych zmian, aby wyeliminować problem. Może to być zmiana nauczyciela lub zmiana metody nauki. Trzeba także zadbać o odpowiednią motywację, bo to ona jest motorem napędowym do wszelkiego działania. W dobrym zrozumieniu matematyki pomocne będą również korepetycje online i odpowiednie pomoce dydaktyczne. Każde działanie, aby było, w pełni skuteczne powinno być oparte na planie. Zaplanowana nauka pozwala na monitorowanie swoich postępów. Materiał można podzielić na mniejsze części, wtedy ogrom materiału do nauczenia nie będzie tak przytłaczał.

 

Platforma Preply pozwala wybrać nauczyciela i rozpocząć naukę poprzez skype, więcej na: preply.com/pl/skype/korepetycje-z-matematyka

 

16

 

Zrozumieć matematykę można także poprzez systematyczne odkrywanie kolejnych zagadnień.

Nie da się w tym wypadku pójść na skróty. Każdy dział w matematyce połączony jest w pewien sposób z kolejnym i tworzy ciąg. W dobrym zrozumieniu matematyki pomagają aplikacje mobilne. Stosuje je dużo osób. Jest to wygodna forma nauki, przynosząca efekty. Na naukę można poświęcać każdą wolną chwilę. Aplikacje mobilne pozwalają na systematyczne dozowanie sobie wiedzy w małych dawkach. Najlepszą opcją na naukę jest tak zwane uczenie się bez pełnej wiedzy, że jest to nauka. Matematyki można, uczyć się grając w liczne gry edukacyjne, można także rozwiązywać matematyczne quizy lub udzielać się na grupach dyskusyjnych powiązanych z nauką matematyki.

 

Każdy uczący się ma swój własny pomysł na naukę.

Zdobywanie wiedzy to długofalowe przedsięwzięcie, w dużej mierze polegające na powtarzaniu i utrwalaniu już zdobytych wiadomości. Niektóre z działów takie jak matematyka abstrakcyjna wymagają uruchomienia wyobraźni, kreatywności i umiejętności logicznego łączenia faktów. Natomiast niektóre proste zadania matematyczne można z powodzeniem samodzielnie rozrysowywać i eksperymentować stosując różne oznaczenia graficzne. Lepsze zrozumienie zasad panujących w matematyce można osiągnąć poprzez częste ćwiczenia i rozwiązywanie zadań. Metoda nauki zawsze powinna być dobrana do indywidualnych umiejętności i aktualnych potrzeb. Nauka matematyki angażuje w dużej mierze zmysł wzroku. Można spowodować, że nauka będzie, bardziej skuteczna angażując dodatkowe zmysły. Powszechnie wiadomo, że ucząc, innych uczy się też siebie. Może więc dobrym pomysłem będzie uczenie młodszych rocznikowo kolegów i przy okazji przypominanie sobie wcześniej przerobionego materiału.

 

Polityka.pl ma badzo dobry artykuł na temat nauki matemtyki, więcej na polityka.pl/matematyka–da-sie-jej-nauczyc

 

Pozytywne nastawienie

Od dawien dawna wiadomo, że pozytywne nastawienie ma znaczący wpływ na rezultaty. Dzięki pozytywnemu nastawieniu jest się bardziej zmotywowanym do nauki. Dobrze, jeśli posiada się swoje osobiste sposoby na motywowanie się do skutecznej pracy. Motywacja sama w sobie jest sposobem na to, aby skutecznie mobilizować siebie do osiągnięcia określonych rezultatów. W szkole źródłem motywacji są dobre oceny. Jeśli nauka przeprowadzana jest samodzielnie, to można sobie wymyślić indywidualny system nagradzania.

 

Portal Matmana6 także daje kilka wskazówek, więcej na matmana6.pl/jak_uczyc_sie_efektywnie?

 

37

 

Nauka matematyki online jest jak najbardziej możliwa. Można wymieniać wiele przykładów, gdzie w sieci można uczyć się matematyki. Część miejsc jest przystosowana do nauki samodzielnej, jednak nieco większą motywację ma się, jeśli pracuje się w grupie lub indywidualnie z korepetytorem. Na efektywność nauki ma zwykle wpływ wiele rzeczy. Na pewno w głównej mierze to czy nauka będzie łatwa, czy też będzie szła, jak po grudzie zależy od nas samych.

 

Pin It

Related Posts

Comments are closed.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_css' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'yumprint_recipe_wp_head' not found or invalid function name in /public_html/wp-includes/plugin.php on line 525